Politsei eest põgeneda üritanud mees sai 20 päeva aresti

Reedel, 11. detsembril mõistis Viru maakohus 20 päeva aresti 30-aastasele mehele, kes juhtis sõidukit alkoholi tarvitanuna ja juhiloata ning eiras Tallinn-Narva maanteel politsei peatusmimärguannet.

10. detsembril teostas politseipatrull Tallinn-Narva maanteel liiklusjärelevalvet, kui ühel hetkel märkasid nad Jõhvi poole suurel kiirusel kihutavat sõidukit Audi. Politseipatrull andis autojuhile peatumismärguande, kuid roolis olnud mees eiras seda ja üritas politsei eest põgeneda. Jõhvi politseijaoskonna liiklusgrupi välijuht Annika Elm rääkis, et tagaajamise käigus rikkus juht korduvalt kiirusepiirangut, kohati sõites läbi Jõhvi linna kiirusega üle 100 km/h. „Pärast mõneminutilist tagaajamist peatus sõiduki roolis olnud mees Jõhvi tööstusettevõte väravate ees ning püüdis jalgsi põgeneda, kuid politseipatrull pidas ta kaaskodaniku abil kinni,“ selgitas Elm. Kontrollimisel selgus, et 30-aastane mees juhtis sõiduautot pärast alkoholi tarvitamist ja tal puudus vastava kategooria juhtimisõigus.

Välijuhi sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et mõned autojuhid endiselt püüavad politsei eest põgeneda ja võimalikust karistusest pääseda. „Autojuht pani oma hoolimatu ja mõtlematu teoga ohtu kaasliiklejate elud. Ühes sisehoovis oleks ta otsa sõitnud eakale naisele, kui naisterahvas poleks jõudnud viimasel hetkel auto eest eemale hüpata,“ ütles Elm.

Annika Elm rääkis, et turvalise elukeskkonna loomisel on oluline igaühe panus. „Soovime tänada inimest, kes takistas autojuhil põgeneda, aidates seeläbi politseil teda tabada.“ Küll aga juhib ta autojuhtide tähelepanu asjaolule, et operatiivsõidukile, millel põlevad sinised vilkurid, tuleb anda teed. „Tagaajamise ajal seisid politseinikud silmitsi olukordadega, kus juhid reageerisid vilkuritega sõitvat operatiivsõidukit nähes väga aeglaselt või ei reageerinud üldse. Sisselülitatud siniste vilkuritega operatiivsõidukit nähes, vähendage kiirust ja liikuge võimalusel paremasse teeserva, sest operatiivsõitu tehes on iga sekund oluline ning kaalul võib olla kellegi elu.“

Reedel, 11. detsembril mõistis Viru Maakohus 30-aastasele Audi juhile 20 päeva aresti. Meest on ka varasemalt juhtimiselt kõrvaldatud, kuna tal puudus vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.

Selle aasta 11. detsembri seisuga on Ida-Virumaal tabati 325 juhtimisõiguseta ning 658 joobes juhti, mis on vastavalt 76 ja 95 võrra rohkem kui eelmise aastal samal perioodil.

Andrei Jakubovitš
PPA pressiesindaja