Politsei- ja Piirivalveamet tänab saarte elanikke mõistva suhtumise eest

Laupäeval alanud suursaarte ja mandri vaheline liikumispiirang on toonud palju küsimusi, kuid ka väga palju mõistvat suhtumist.

Lääne prefektuuri kriisistaabi juht Maksim Korzin sõnul on piiratud liikumine inimeste jaoks tavatu. „ Aitäh kõigile, kes olukorda mõistvalt suhtuvad, julgelt nõu küsivad ning oma elu piirangutele vastavalt ümber korraldavad. Kõige rohkem küsitaksegi politseinikelt täiesti eluliste olukordade kohta, näiteks kas sõita on lubatud matustele või arsti juurde. Paraku on väga paljud inimeste plaanitud käigud liikumispiirangute tõttu ära jäänud,“ rääkis Korzin.

Keskmiselt liigub Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel 10-20 sõidukit praami kohta, Vormsi liinil on reisijaid veelgi vähem. Korzin rõhutas, et inimesed, kel on luba liikumiskeelust hoolimata reisida Lääne-Eesti saartele või mandrile, ei jätaks sadamasse tulekut viimasele hetkele. „Politsei kontrollib sadamas inimesi ja see võtab veidi aega. Viimasel minutil sadamasse saabudes võite praamilt maha jääda,“ sõnas Korzin.

Täpsemat infot kehtestatud liikumispiirangute kohta saab politsei veebilehelt ja häirekeskuse infotelefonilt 1247.

Kerstin Meresma
PPA pressiesindaja
E-post: ...
Telefon: 56488066, 4446451