Politsei jälgib eesoleval nädalavahetusel liikluses toimuvat suuremate jõududega

Reedele langev maipüha tähendab pikka nädalavahetust, mil inimesed liiguvad rohkem ringi ja võivad tarvitada ka alkoholi. Narva politseijaoskond jälgib avalikus ruumis ja liikluses toimuvat suurendatud jõududega, kuid politsei loodab, et inimesed peavad alkoholiga piiri ja joobes peaga sõitu ei alusta.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin rääkis, et kolm vaba päeva ja varem saabunud palgapäev tähendavad mõningatele inimestele alkoholi tarvitamist, mis lõpeb tihti vägivalla, avaliku korra rikkumise või joobes juhtimisega. „Valdav enamus Narva elanikest mõistab sellist käitumist hukka, inimesed soovivad elada turvalises keskkonnas ning kõikvõimalikest rikkumistest antakse politseile aktiivselt teada. Samuti on nädalavahetusel väljas rohkem patrulle, kes hoiavad silma peal 2+2 reegli järgimisel ja ka liiklusel,“ selgitas Narolin.

Alates eriolukorra kehtestamist kuni praeguseni on Narva politseijaoskonna korrakaitsjad roolist kõrvaldanud 63 joobes sõidukijuhti, mis on kaks korda rohkem kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. 36 tabatud juhti olid kriminaalkorras karistatavas joobes.

Näiteks pidasid politseinikud 27. aprilli hommikul Narvas Grafovi tänaval kinni sõiduki Nissan, mida juhtis 52-aastane mees, kes oli eelnevalt tarvitanud alkoholi. „Mees sõitis ametiautoga ja pidi auto peale võtma ka teisi töökaaslasi, et koos tööle suunduda. Kuna ta oli varem joobes juhtimise eest kriminaalkorras karistatud ning tingimisi karistused ei ole talle mõju avaldanud, taotlesime kohtult väärteo eest talle karistuseks arestipäevi ja ka juhtimisõiguse äravõtmist, kohus nii otsustaski,“ rääkis juhtivuurija.

Mees peab ära kandma 15 päeva aresti ja jäi pooleks aastaks juhtimisõigusest ilma, mis tähendab, et ta peab minema uuesti eksamile.

„Kahjuks on kõige tüüpilisem näide joobes juhist keskealine mees, kellel on olemas nii perekond kui ka töökoht, kuid rooli istumise hetkel ei mõtle ta sellele, mis tagajärgi võib selline tegu tema ja tema perekonna ellu tuua. Õnneks on viimaste nädalate jooksul politseinikud hetkel jõudnud joobes juhte kinni pidada enne, kui oleks liiklusõnnetus juhtunud. Loodan väga, et pereliikmed ei lase oma joobes lähedasi purjuspäi rooli,“ sõnas Narolin.

Juhtivuurija tuletab meelde, et joobes juhti nähes palume helistada kohe numbrile 112, et politsei saaks võimalikult kiiresti sekkuda.

Kogu Ida prefektuuris on alates 12. märtsist juhtimiselt kõrvaldatud 153 joobes sõidukijuhti, neist 87 olid kriminaaljoobes. Eelmisel aastal sama perioodi jooksul oli juhtimiselt kõrvaldatud 110 sõidujuhti, sh 58 inimest olid kriminaaljoobes.

Lääne- ja Ida-Virumaal on alates eriolukorra väljakuulutamisest toimunud kaheksa liiklusõnnetust, milles sai vigastada 10 inimest. Joobes juhid põhjustasid kuus liiklusõnnetust, neist kolm olid varalise kahjuga ja kolmes liiklusõnnetuses sai neli inimest vigastada.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
5111109