Politsei jätkab PERHi ülemarsti rünnanud mehe kindlaks tegemist

Eile pidas politsei päeva jooksul kogutud infole tuginedes kinni mehe, keda oli alust kahtlustada PERHi ülemarsti ründamises. Täna mees vabastati ning politsei jätkab juhtunu uurimist.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre: "Politsei pidas eile kinni 36aastase mehe ning kontrollis tema seotust PERHi ülemarsti ründamisega. Kriminaalpolitseinikud tegid neljapäeva jooksul erinevaid menetlustoiminguid ning kogutud tõendite järgi piisavalt alust pidada mees kinni ning kuulata ta üle,“ ütles Tambre.

Tema sõnul andsid kinnipidamiseks alust eelkõige sündmuskoha lähistelt kogutud valvekaamerate materjal ning sündmuskohalt kogutud tõendid.

Kahtlustuse esitamise järel tegi politsei menetlustoiminguid ka mehe elukohas ja sõidukis. Pärast ülekuulamist vabastas politsei mehe täna kella 15 ajal.

Urmet Tambre: „Mehe vabastamine ei tähenda, et politsei välistab tema seotuse, kuid praegu ei ole mees enam kahtlustatav. Jätkame rünnaku asjaolude uurimist, ootame ka ekspertiiside vastuseid ning teeme omalt poolt kõik, et ründaja isik ja motiiv välja selgitada,“ ütles Tambre.

Politsei palub inimeste abi sündmuskoha lähistel olnud valvekaamera salvestistelt ründaja tuvastamiseks. Kõigil, kellel on infot videol nähtava kollase jopega mehe isiku kohta, palume ühendust võtta telefonil 56904272 või meilitsi ....

Video: https://minupilv.smit.ee/s/3fV1XaEBZjNHSiw
Parool: Tuvastam1seks

Kristjan Lukk
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
6123052 / +372 58727356