Politsei kutsub Lõuna-Eestis külla

28. detsembril algusega kell 11.00 ja 12.30 kutsub politsei külastama kogu perega Lõuna-Eesti politseimaju, kus saab tutvust teha politseitöö köögipoolega.

Ekskursioonid kõigi Lõuna-Eesti politseimajade juures algavad vastavalt kell 11.00 ja 12.30 ning selle pooleteise tunni sees saab igaüks teha tutvust korravalvurite sõidukipargi, töövahendite ja igapäevatöö köögipoolega.

Lõuna prefekt Vallo Koppel sõnas, et viimased aastad on politseile olnud väljakutsete rohked, kuid kõige selle kõrval on ikka ja alati politsei saanud suurt tuge ja kaasabi kogukonnast. „Lahtiste uste päevaga soovime oma kogukonnaliikmetele ja teistele kaasabilistele öelda aitäh ning kutsuda tänutäheks kogu perega politseile külla. Tutvustame politsei töövõtteid ja sõidukiparki, kurjategijate jälgi aitavad otsida kriminalistid, kohal on ka meie käpapatrullid ning saate teada sedagi, mis on politseitöös siil ja stalker,“ kirjeldas prefekt.

Lõuna prefektuuri lahtiste uste päeval saab külastada:

  • Tartu politseimaja (sissepääs hoovi Riia 132 tänava poolsest väravast)
  • Viljandi politseimaja (Pargi 1)
  • Jõgeva politseimaja (Suur 1)
  • Põlva politseimaja (Võru 12)
  • Valga politseimaja (Puiestee 4)
  • Võru politseimaja (Räpina mnt 20a)

Tartu politseimajas: tutvustatakse erinevaid politseisõidukeid, kohal on ka piirivalvurid mootorkelgu ja päästevarustusega, näidatakse politsei relvastust ja saab tutvuda kriminalistika töövõtetega, etteaste teevad meie tragid teenistuskoerad, lisaks kõigile huvilistele viktoriin, lapsi lõbustab Lõvi Leo.

Viljandi politseimajas: tutvustatakse politseisõidukeid, töövahendeid, relvastust, lisaks antakse ülevaade abipolitseinike tööst, etteaste teeb meie neljajalgne käpapatrull, uudistada saab passilaua tegemisi ja vaadata üle kohalikud kinnipidamiskambrid.

Põlva politseimajas: tutvustatakse patrullitööd ja patrullsõidukit, piirivalvurite tööd ja varustust, etteaste teeb meie neljajalgne käpapatrull, saab sõrmejälgi võtta ja kriminalistika tööga tutvuda, lisaks kõigile huvilistele veebiturvalisusega seotud viktoriin.

Valga politseimajas: tutvustatakse patrullitööd ja patrullsõidukit, uudistada saab kinnipidamiskambreid, saab sõrmejälgi võtta ja kriminalistika tööga tutvuda, lisaks kõigile huvilistele veebiturvalisusega seotud viktoriin.

Võru politseimajas: tutvustatakse patrullitööd ja erinevaid patrullsõidukeid autost saanini, piirivalvurite tööd ja varustust, etteaste teeb meie neljajalgne käpapatrull, saab sõrmejälgi võtta ja kriminalistika tööga tutvuda, uudistada saab kinnipidamiskambreid, lisaks kõigile huvilistele veebiturvalisusega seotud viktoriin.

Jõgeva politseimajas: ekskursioon politseimajas, kus muuhulgas tutvustatakse politsei töövahendeid ja -võtteid, samuti saab uudistada kinnipidamiskambreid.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403