Politsei pidas Jõgevamaal kinni tapmises kahtlustatava mehe

Laupäeval, 12. märtsil kell 17.21 sai politsei teate, et Jõgevamaal Pikknurme külas on tapetud 80-aastane mees. Tapmises kahtlustatavana peeti kinni mehe naaber, 47-aastane kohalik mees.

Teate raskest kuriteost edastas häirekeskusele kahtlustatav ise ning jäi seejärel politseinikke ootama. „Esialgsetel andmetel tarvitas 47-aastane mees oma hoovis alkoholi, kui tal tekkis tüli naabriga. Tekkinud konflikti käigus lõi 47-aastane mees korduvalt eakat meest nii, et viimane kohapeal saadud vigastustesse suri,“ ütles Tartu jaoskonna menetlustalituse juht Timo Reinthal.

Ta lisas, et alkoholijoobe tunnustega mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi kainenema. Pärast kainenemist esitati talle kahtlustus tapmises.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Anneli Hinto sõnul võeti kuriteos kahtlustatav prokuratuuri taotlusel vahi alla. „Kahtlustatavat ei ole varem kriminaalkorras karistatud. Küll aga tuli politseil esitada varem karistamata mehele kahtlustus raskeima isikuvastase kuriteo ehk tapmise toimepanemises. Tema käitumine alkoholijoobes on olnud ettearvamatu ja agressiivne, mistõttu taotles prokuratuur tema vahistamist,“ ütles Hinto.

„Selle raske kuriteo motiiv ja muud üksikasjad on alles selgitamisel, kuid karm tõdemus on, et enamus raskeid vägivallakuritegusid, sealhulgas tapmisi, pannakse toime alkoholijoobes. Alkoholi mõjul ei osata tekkinud konflikte enam sõnadega lahendada ja need muutuvad vägivaldseks ning halvimal juhul lõppevad kellegi surmaga,“ nentis Reinthal.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457