Politsei pidas kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada Sindi sularahaautomaadi varguse katses

Politseinikud pidasid eile pärastlõunal kinni 24- ja 32-aastase mehe, keda on alust kahtlustada Sindi sularahaautomaadi varguse katses

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juht Nils Sempelson ütles, et mõlemal kinni peetud mehel on nii Rumeenia kui ka Moldova kodakondsus. Sempelsoni sõnul aitas politseinikud võimalike teo toimepanijateni viia operatiivne infovahetus ja tõhus töö info kogumisel.

„Politseipatrull pidas mehed kinni, kui nad olid Eestist lahkumas,“ lausus Sempelson. Sempelson rääkis, et politseiuurijatel õnnestus koguda sedavõrd edasiviivaid tõendeid, mis aitasid kiirelt kindlaks teha sõiduki, millega mehed liikusid.

„Uurijad on praeguseks tuvastanud ka meeste seose ühe teise sarnase juhtumiga, mis leidis aset septembri alguses Raplas. Sealgi üritati automaadist raha kätte saada, kuid tegu jäi pooleli,“ lisas Sempelson.

Menetlustoimingud käivad ning asjaolusid selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses edasi.

Ööl vastu 15. septembrit sai häirekeskus teate Sindis Jaama tänaval Konsumi juures toimunud plahvatusest. Sündmusele reageerinud politseinikud tuvastasid, et purustati kaupluse juures asuv sularahaautomaat eesmärgiga kätte saada sularaha.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437