Politsei pidas kinni Kohtla-Järvel plahvatuse korraldanud 43-aastase mehe

13. märtsi hommikul toimus Ida-Virumaal Kohtla-Järvel Keskallee tänaval asuvas kaupluses plahvatus, mille tagajärjel sai 52-aastane mees viga ning ta toimetati haiglasse.

Politsei sai esmaspäeval kella 10.30 paiku teate, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval on toimunud plahvatus. Esialgsetel andmetel sisenes Keskallee tänaval asuvasse kauplusesse 43-aastane mees, kes viskas 52-aastase mehe jalgade suunas eseme, mis plahvatas. 52-aastane mees sai viga ning ta viidi haiglasse. Kuriteos kahtlustatav aga lahkus ise sündmuskohalt

Praegu teadaolevalt oli tegemist süttimisohtlikku vedelikku sisaldanud esemega, mis tekitas plahvatuse. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

15. märtsi õhtul pidasid politseinikud Kohtla-Järvel Oru linnaosas kinni 43-aastase mehe, keda kahtlustatakse mõned päevad varem toime pandud plahvatuses. Jõhvi politseijaoskonna grupijuht Aleksandra Mürsep kommenteeris, et kuna mees on varasemalt politseile tuttav ning ta pidi 13. märts ilmuma Viru Vanglasse varasemat karistust kandma, viidigi mees otse kinnipidamise järel Viru Vanglasse oma karistust kandma.

„Plahvatuse puhul on tegemist äärmiselt ohtliku sündmusega, millel võinuks kõrvaliste isikute olemasolul tagajärjed olla palju traagilisemad,“ lisas Aleksandra.

Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

Pirjo Neissaar
PPA pressiesindaja
53501962