Politsei pidas kinni mehe, kelle autost leiti amfetamiini

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 48-aastase mehe, kelle autost leiti ligi 150 grammi amfetamiini.

Politsei leidis amfetamiini 48-aastase mehe sõidukist, kui patrull pidas 6. oktoobril Raplamaal Kohila vallas kinni Chrysleri, millel polnud korrektset registreerimismärki.

„Patrull märkas, et autol oli isetehtud registreerimisnumber ja andis selle juhile peatumiseks märguande. Autojuhil olid narkojoobe tunnused ja ta kõrvaldati autoroolist. Autot kontrollides leidsid politseinikud mitu plastpakendit tundmatu pulbriga, kokku oli seda ligi 150 grammi. Ainele tehtud kiirtest näitas, et tegemist on amfetamiiniga, kuid täpsema vastuse annab ekspertiis,“ rääkis Kesk-Eesti politseijaoskonna uurija Tanel Alasmaa.

Politsei pidas mehe kinni ja talle esitati kahtlustus narkootilise aine suure koguse omamise eest. „Seda, kas ta võis tegeleda ka narkootikumide müümisega, selgitame alustatud kriminaalmenetluses,“ ütles Alasmaa.

Alasmaa sõnul tuvastas mehe sõiduki peatanud patrull, et mehel pole juhtimisõigust ja teda on ka varem juhtimisõiguseta autoroolist tabatud. Korduva juhtimisõiguseta autojuhtimise eest alustas politsei mehe suhtes samuti kriminaalmenetlust.

Prokuratuur taotles kinnipidamisele järgneval päeval, 7. oktoobril, kohtult ka mehe vahistamist. Pärnu maakohus nõustus prokuratuuri seisukohtadega ja võttis mehe kaheks kuuks vahi alla.

„Kuivõrd 48-aastast meest on sarnaste rikkumiste eest nii kriminaal- kui väärteokorras korduvalt karistatud ning mees on kahtlustatav ka teises käimasolevas kriminaalmenetluses, leidis prokuratuur, et tema puhul on oht jätkuvate kuritegude toimepanemiseks. Pärnu maakohus nõustus prokuratuuri seisukohaga ja leidis, et arvestades kuriteo asjaolusid ning kahtlustatava eelnevat käitumist, on vahistamine igati põhjendatud,“ sõnas Lääne ringkonnaprokurör Aarne Pruus.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437