Politsei pidas kinni Pärnus tegutsenud varga

Politsei pidas kinni 43-aastase mehe, kes sel kevadel ja sügisel varastas Pärnus tööriistu, jalgratta, ATV ja mopeedi.

Mees pani vargusi toime nii selle aasta mais, oktoobris kui ka novembris. Maikuus varastas mees Pärnus Suur-Jõe tänaval kauplusest akumutrikeeraja ja Kuldse Kodu tänaval korterelamu juurest parklast mopeedi. Oktoobris varastas ta Kuldse Kodu tänaval korterelamust jalgratta ja novembris Lembitu tänavalt ATV.

Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Ago Kärtmanni sõnul jõuti vargusi toime pannud meheni inimeste tähelepanekute ja kaamerasalvestiste analüüsi abil. „Mehel õnnestus korduvalt vargusi toime panna, kuid kogutud tõendid viisid temani ning 29. novembril pidasime ta kahtlustatavana kinni. Oleme tänulikud kogukonnale ja inimestele, kes kahtlast tegevust märkasid ja oma tähelepanekutest teada andsid,“ sõnas juhtivuurija. Osa varastatud asjadest õnnestus kätte saada ning omanikele tagastada. „Mehe sõnul varastas ta majanduslikel põhjustel ning paraku varastatud jalgratast ja tööriistu tagasi saada ei õnnestunud. Küll aga tagastasime omanikele ATV ja mopeedi,“ ütles Kärtmann.

Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti vargustes kahtlustatavana kinnipeetud mees kaheks kuuks vahi alla. Lääne Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Lauri Jõgi sõnul esines kahtlus, et mees võib vabaduses viibides toime panna uued kuriteod. „Meest on alust kahtlustada neljas varguse episoodis. Osa kuritegudest pani mees toime käimasoleva kriminaalmenetluse ajal, mistõttu ilmnes oht, et mees võib jätkata uute varavastaste kuritegude toimepanemist. Mees on toime pannud ka liiklussüütegusid ja teda on varasemalt kriminaalkorras karistatud Soome Vabariigis,“ sõnas Jõgi.

Oma kodu ja selle ümbruse turvalisust silmas pidades tasub näiteks naabritega omavahel kokku leppida, et keegi hoiaks teie kodul silma peal siis, kui ise ära olete. Varastele pakub tavaliselt enim huvi raha, erinevad tööriistad, jalgrattad, ehted, arvutid. Kodust lahkudes tasub alati üle kontrollida, et uksed oleksid lukus ja aknad kinni, sest enamik vargusi pannakse toime lahtiste akende ja lukustamata uste kaudu. Vargusi aitavad ära hoida ka valveseadmed ja valvekaamerad. Kodupiirkonnas kahtlast tegevust märgates tuleb sellest numbril 112 helistades teada anda.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437