Politsei pidas Kohtla-Järvel kinni tapmises kahtlustatava 40-aastase naise

Täna hommikul kella 10 ajal sai politsei teate, et Kohtla-Järve korterist leiti torkehaavadega 57-aastase mehe surnukeha. Tapmises kahtlustatavana pidas politsei kinni 40-aastase naise.

Teade raskest kuriteost laekus häirekeskusele täna kella 10 paiku, kui anti teada, et Kohtla-Järve ühes korteris on torkehaavaga mehe surnukeha. Sündmuskohale reageerinud politseinikud pidasid kinni samas korteris viibinud 40-aastase naise.

Ida prefektuuri operatiivjuht Urmas Elmi rääkis, et korteris viibinud naine ja mees olid elukaaslased ning varasemalt mõlemad erinevate süütegude tõttu ka politseinikele tuttavad. „Esialgse info kohaselt puhkes nende vahel hommikul tüli, mille käigus lõi 40-aastane naine oma elukaaslast noaga. Meest sai raskelt viga ning meedikute püüd meest elustada, paraku tulemust ei toonud ning ta suri sündmuskohal saadud vigastustesse,“ selgitas Elmi. Operatiivjuhi sõnul oli 40-aastane naine tarvitanud alkoholi, mehe joove selgub ekspertiisis.

„Selle raske kuriteo motiiv ja muud üksikasjad on alles selgitamisel, kuid karm tõdemus on, et enamus raskeid vägivallakuritegusid, sealhulgas tapmisi, pannakse toime alkoholijoobes. Alkoholi mõjul ei osata tekkinud konflikte enam sõnadega lahendada, need muutuvad vägivaldseks ja lõppevad halvimal juhul kellegi surmaga,“ nentis Elmi.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457