Politsei pidas Valgamaal kinni tapmises kahtlustatava mehe

Politsei pidas eile Valgamaal kinni mehe, keda seni kogutud tõenditele tuginedes on alust kahtlustada temale tuttava 53-aastase mehe tapmises.

8. juuni öösel sai politsei teate, et Tõrva vallas Kulli külas korterist leiti torke- ja lõikehaavadega mehe surnukeha. Politsei selgitas, et tegu oli sama maja elaniku, 53-aastase mehega.

Asjaolusid selgitades ja tõendeid kogudes selgus, et esialgsetel andmetel on mehe surmas alust kahtlustada talle tuttavat 40-aastast meest. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi esialgu kainenema.

Valga menetlusgrupi juht Kristiina Vähi ütles, et raske kuriteo motiiv ja muud üksikasjad selgitatakse uurimise käigus. „Mehed olid üksteisele tuttavad ning paraku on kahtlustatav varasemast tuttav ka politseile. Esialgsetel andmetel võis raske kuriteo põhjus olla meeste omavaheline arveteklaarimine, kuid kõiki täpsemaid tapmiseni viinud üksikasju selgitab politsei käimasolevas kriminaalmenetluses,“ lisas menetlusgrupi juht.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokurör Ainar Koik esitab kohtule taotluse kuriteos kahtlustatava vahistamiseks. „Meest on varem korduvalt karistatud ja niivõrd raske kuriteo toimepanemine näitab, et vabadusse jäädes võib ta panna toime mõne uue kuriteo. Seetõttu taotleme Tartu maakohtult tema vahistamist esialgu kuni kaheks kuuks,“ ütles Koik.

Kriminaalmenetlust viiakse läbi tapmist käsitleva paragrahvi alusel, mille eest süüdimõistmisel võib kohus karistada kuue- kuni viieteistaastase vangistusega.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403