Politsei pidas Valgas kinni röövimises kahtlustatavad mehed

Politsei pidas möödunud nädalal Valgas kinni kaks meest, keda seni kogutud tõenditele tuginedes on alust kahtlustada eaka naise röövimises.

Sündmused Valga linnas said alguse ööl vastu 2. veebruari, kui kaks meest tungisid sisse lukustatud korterisse, lõid seal elavat 81-aastast naist ning võtsid temalt ära teleri, rahakoti koos dokumentide ja sularahaga, mobiiltelefoni ning sügavkülmikust isegi toidupoolist.

Kagu jaoskonna juhtivuurija Tiit Melts kirjeldas, et kurjategijad lukustasid lahkudes väljastpoolt korteri ukse ning jätsid vägivalla tagajärjel tervisekahjustusi saanud eaka naise abitusse seisundisse. „Kuivõrd viga saanud naine ei saanud korterist väljuda ega endale abi kutsuda, jõudis abi temani alles järgmisel päeval, mil lähedased eaka kannatanu korterist luku tagant leidsid,“ kirjeldas Melts kurjategijate ükskõiksust ja jõhkrust. Ta lisas, et eakas naine viidi haiglasse ning politsei alustas juhtunu üksikasjade selgitamiseks kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb röövimist, mis on omakorda toimepandud grupiviisiliselt ning sissetungimisega.

Juhtivuurija rääkis, et Valga politseiuurijad kogusid sündmuskohalt kõikvõimaliku info ning vaatasid üle erinevate valvekaamerate salvestisi, kuniks 6. veebruari hommikul pidasid politseinikud Valga linnas kinni 25-aastase ja 35-aastase mehe, keda kahtlustatakse kõnealuse kuriteo toimepanemises. Kinnipeetud meeste käest saadi kätte ka eakalt naiselt ja tema kodust röövitud esemed.

„Eaka inimese suhtes omakasu eesmärgil taolise vägivalla kasutamine ning korterisse lukustamine näitab kurjategijate erilist jõhkrust ning hoolimatust kaaskodanike ja ühiskonna põhiväärtuste suhtes,“ nentis Melts. Ta lisas, et ka kuriteo toimepanemise iseloom viitas üsna selgelt isikute kalduvusele ja valmisolekule panna vägivalda kasutades toime erinevat liiki kuritegusid.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ainar Koiki taotlusel vahistas Tartu Maakohus kuriteos kahtlustatavad. „Kahtlustatavate puhul on oht, et nad jätkaksid vabaduses kuritegude toimepanemist. See, et kuritegu pandi toime üksinda elava eaka inimese suhtes, annab alust arvata, et nad ei kohku millegi ees ning nende poolt on uute kuritegude toimepanemise risk tavapärasest kõrgem,“ sõnas Koik.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457