Politsei saab esimese elektrilise patrullauto

Politsei- ja Piirivalveamet võtab selle aasta septembris kasutusele esimese elektrilise patrullauto. Volkswagen ID4 GTX-ga hakatakse esimesi patrullsõite tegema Harjumaal. Patrullauto valmis koostöös Moller Autoga.

PPA logistikabüroo maismaasõidukite grupijuht Tago Trei sõnul hakkab Eesti politsei elektrilist patrullsõidukit kasutama igapäevases töös ning selle ehitusel ei tehtud sõidukile allahindlusi. „Uuel politsei elektriautol on sama funktsionaalsus, nagu praegustel patrullautodelgi. Suurim erinevus kaht tüüpi auto vahel on laadimise-tankimise aeg ning distants, mida sõiduk suudab läbida. Seetõttu alustame patrullsõiduki kasutamist just Tallinnast, kus on auto laadimiseks parem infrastruktuur ning vahemaad lühemad. Elektriautot laaditakse politseijaoskonnas ning samal ajal saab töö jätkuda teiste politseiautodega,“ sõnab Trei ning lisab, et uus auto on täiendus politsei autoparki.

Politsei esimene elektriline patrullauto Volkswagen ID4 GTX

Politsei esimene elektriline patrullauto Volkswagen ID4 GTX

Molle Auto Balticu tegevjuhi Izīda Gerkena sõnul on elektriautod meie tulevik – nii ameti- kui ka erasõitudel. „Elektriautod on oma sõidukindlust ja mugavust juba tõestanud ning muutuvad päev-päevalt klientide seas populaarsemaks. Meil on väga hea meel, et ka Politsei- ja Piirivalveamet võtab elektriauto igapäevasesse kasutusse. Valik just Volkswagen ID.4 kasuks langes tänu mudeli suurepärastele sõiduomadustele, vastupidavusele ja kättesaadavusele. Täiselektriline ID.4 on operatiivsõitudeks sobiv, sest on ühtpidi nii jõuline kui ka keskkonnasäästlik,“ sõnas Gerkena.

Elektriauto ehitas politseile sobivaks ümber Profile Vehicles Baltic OÜ. "Meile on suureks tunnustuseks, et esimese täiselektrilise operatiivsõiduki lõplik valmimine usaldati just meie kätesse. On see siis paratamatus või mitte, kuid transpordi- ja tehnikasektoris leiavad aset muutused varem või hiljem. Ehkki elektriajamiga sõidukite areng on õnneks juba esimesed sammud „lastekingadest" välja teinud, siis sisuliselt toimuvad muudatused antud valdkonnas ikkagi päevades, ning põhilisele probleemile - energiabilansi efektiivne jaotamine - leitakse üha järjekindlamaid lahendusi," sõnas Profile Vechicles Baltic OÜ tegevjuht Andres Talva. "Olgugi, et antud operatiivsõiduki puhul on tegemist esimese oma valdkonna suunanäitajaga, näeme pikemas perspektiivis, et kindlasti ei jää see viimaseks ning suurt huvi tuntakse täiselektriliste sõidukite valmistamise osas juba ka teistes operatiivsõidukite valdkondades," jätkas Talva.

Uue elektrilise patrullauto kasutusele võtmine on üks osa Politsei- ja Piirivalveameti soovist Eesti inimeste turvalisust luua väiksema keskkonnajäljega. „Varasemast on meil juba kasutusel elektrikaubik Peugeot E-expert, mis on end kullerringidel õigustanud nagu ka elektritõukerattad lühemate vahemaade läbimisel. Nüüd katsetame patrullsõidukit ning politseinike kogemuse pealt saame hinnata, millist rolli hakkavad tulevikus elektriautod meie masinapargis mängima,“ jätkab Trei.

Annika Maksimov
PPA pressiesindaja
5655771