Politsei tabas kaks autovarguses kahtlustatavat meest

Täna öösel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei eriüksus kinni kaks meest, kes püüdsid äsja ärandatud hinnalise Toyotaga riigist põgeneda.

31. mai öösel kella 3 paiku viis politsei koos eriüksusega läbi operatsiooni ning pidas selle käigus kinni kaks Leedust pärit autovarast, kes olid äsja Tartus Rõõmu teelt ärandanud hinnalise sõiduauto Toyota RAV4.

Meestel õnnestus kiirelt eramu ees seisnud Toyota võtme signaali pikendada, sõidukiuksed avada ja ära sõita. Politsei andis juhtunust teada autoomanikule ning samal ajal piiras eriüksus linnast väljuvat Toyotat ja selle ees liikunud saateautot juba oma autodega sundides põgenejad peatuma.

Politseioperatsioon läks korda, sest vargustehnikaga varustatud saateauto ja Tartust varastatud Toyota roolist peeti kinni kaks Leedu kodakondsusega meest. Sõidukid kinnipidamisel kahjustada ei saanud ning politsei tagastas varastatud Toyota selle omanikule. Täna taotleb prokuratuur autovarguses kahtlustatavate meeste vahistamist. Hetkel on veel vara öelda, kas kinnipeetud mehed võivad olla seotud ka teiste nädala vältel aset leidnud sõidukivarguste ja varguskatsega. Kõiki üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman sõnas, et kuigi grupp autovargaid on kinni peetud, ei tohi autoomanikud valvsust kaotada ning peaks võtma kasutusele täiendavaid meetmeid oma vara kaitsmiseks. „Üks viis elektrooniliselt käivitatavat autot varguse eest kaitsta on võtmete hoidmine metallkarbis, mis takistab autovõtme signaali pikendamist,“ soovitas ta.

Vosman lisas, et hea meel oli kuulda, kuidas hädaabinumbril helistas täna öösel ka üks Tartumaa elanik, kes reageeris politsei üleskutsele teatada kahtlastest sõidukitest ja inimestest, kes võivad olla seotud hinnaliste autode vargustega. „Helistaja kirjelduse järgi võis ta silmata varaste saateautot, mille politsei peagi ka tabas. Kui keegi märkab oma kodukandis liikvel kahtlasi sõidukeid või inimesi, tasub seda infot alati politseiga jagada, sest kui organiseeritud autovargad tagasilöökidest ja ebaõnnestumistest toibuvad, võivad nende asemel kiirelt tööle hakata uued grupeeringud,“ sõnas Vosman.

Kerly Virk

PPA pressiesindaja