Politsei tabas lukustamata korterist 20 000 euro väärtuses vara omastanud mehe

Põhja prefektuuri politseinikud tabasid korterivarga, kelle saagiks langes lukustamata ukse kaudu 20 000 euro väärtuses vara. Lisaks ärandas mees varastatud võtit kasutades sõiduauto.

15. märtsil teatati politseile, et öö jooksul on lukustamata ukse kaudu tungitud sisse Tallinnas asuvasse korterisse ning varastatud erinevaid esemeid. Varga saagiks langes ka autovõti, millega ärandati kolm aastat vana sõiduauto Subaru väärtusega 16 000 eurot. Kogukahju oli 20 000 eurot.

Kogutud info põhjal pidasid politseinikud 6. aprillil kinni 38-aastase mehe, kes on varemgi varavastaseid süütegusid toime pannud. Tänaseks on omanik varastatud kraamist tagasi saanud sõiduauto.

„See juhtum on hea näide sellest, kui suure kahju ja meelehärmi võib enda kaasa tuua lukustamata uks. Ehkki eriolukorra ajal viibivad paljud inimesed terve päeva kodus, tuleks siiski kodust lahkudes ning öösel lukustada uks ning sulgeda aknad, eriti esimestel korrustel, sest avatud uksed ning aknad on korterivarguste levinuimad põhjused,“ ütles Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juhtivuurija Jana Zolotarjova.

Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti 38-aastane mees eile vahi alla. Ringkonnaprokurör Ljudmilla Tokar selgitas, et varguses kahtlustatav mees on juba varasemalt korduvalt erinevate kuritegude eest karistatud ning ilmselgelt pole ta sellest vastavaid järeldusi teinud. „Arvestades mehe tausta on ilmne, et vabaduses viibides on oht, et ta võib taaskord sirutada käe võõra vara järgi, mistõttu taotles prokuratuur kohtult koheselt mehe ühiskonnast eraldamist,“ selgitas ringkonnaprokurör Tokar.

Kuidas hoida oma vara?

  • Lukusta välisuks ka kodus olles.
  • Luba oma koju vaid usaldusväärseid inimesi.
  • Kodust lahkudes või magama minnes sulge aknad ja lukusta uksed.
  • Märgista väärtuslikud esemed. Tee neist fotod ja salvesta kindlasse kohta.
  • Vajaduse korral paigalda valveseadmed või kasuta turvafirma teenuseid.
  • Üheskoos loome turvatunnet. Tunne oma naabreid ja kaalu koos nendega naabrivalvepiirkonna loomist.
  • Anna hädaabinumbril 112 teada kahtlase käitumisega inimestest oma koduümbruses.
  • Veendu enne oma vara juurest lahkumist, et see on turvalises kohas, näiteks jalgrattad ja muruniiduk kuuris, auto võtmevaba pult vutlaris jne.
  • Hoia enda teada info selle kohta, et viibid kodust eemal.
  • Kindlusta oma vara.

Kristjan Lukk
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
6123052 / +372 58727356