Politsei tabas noormehe, keda kahtlustatakse suures koguses ecstasy omamises

Politsei pidas Pärnumaal kinni 22-aastase noormehe, keda kahtlustatakse suures koguses ecstasy omamises. Kogutud tõendite põhjal on alust arvata, et aine oli mõeldud edasimüügiks.

Info võimalikust narkootikumide vahendamisest Pärnumaal jõudis politseini selle aasta aprillis. Lääne prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juhi Nigolas Saarnaki sõnul kogus politsei mitme kuu jooksul infot ja tõendeid ning 28. septembril pidas politsei suures koguses narkootikumide ebaseaduslikus käitlemises kahtlustatavana kinni 22-aastase Pärnumaa noormehe.

„Uurimises kogutud tõendid viitasid sellele, et noormees vahendab narkootikume Pärnu linnas ning ka mujal Pärnumaal. Kinnipidamisel leidsime tema kasutuses olnud sõidukist ligi 100 tabletti, mille kiirtest näitas, et tegemist võib olla keelatud ainet MDMA-d sisaldavate ecstasy tablettidega. Kätte saadud ohtlik aine ei jõua nüüd õnneks tänavale ja noormehel ei ole enam võimalik teenida kriminaalset tulu,“ rääkis Saarnak.

Prokuratuur taotles kinnipidamisele järgneval päeval, 29. septembril kohtult ka noormehe vahi alla võtmist. Pärnu maakohus nõustus prokuratuuri seisukohtadega ning võttis mehe kaheks kuuks vahi alla. „22-aastasel mehel on kaks kehtivat kriminaalkaristust, millest viimane karistus mõisteti mehele narkokuriteo eest ligi pool aastat tagasi. Seetõttu leidis ka kohus, et vahistamine on igati põhjendatud, et takistada mehel uute kuritegude toimepanemist,“ sõnas Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Merje Turjakas.

Noormehe suhtes alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikku käitlemist. Süüdimõistmisel võib kohus meest karistada 3- kuni 15-aastase vangistusega.

Menetlust viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437