Politsei tabas tänu tähelepaneliku inimese tegutsemisele õnnetuse põhjustanud ja sündmuskohalt lahkunud joobes sõidukijuhi

Politsei tabas tänu tähelepaneliku inimese tegutsemisele õnnetuse põhjustanud ja sündmuskohalt lahkunud joobes sõidukijuhi

Täna, 30. septembril mõistis kohus tingimisi vangistuse ja võttis ära juhtimisõiguse alkoholijoobes autot juhtinud ja õnnetuse põhjustanud 38-aaastaselt mehelt, kelle politsei pidas kinni tänu südikalt tegutsenud inimesele.

Kolmapäeval, 28. septembril kella 17.40 ajal helistas häirekeskusesse mees, kes andis teada, et Pärnus Merimetsa tänaval sõitis Mercedes-Benz vastu elektriposti ning selle juht tundus olevat joobes. Mehe sõnul väljusid autost kaks meest, kes jätsid auto sündmuskohale ja hakkasid ära jooksma. Teataja järgnes neile autoga ning nägi, et mehed istusid ühte teise autosse. Teataja andis jooksvalt häirekeskusele infot, kuhu suunas sõiduk liigub. Auto sõitis tagasi kohta, kus Mercedes oli õnnetuse põhjustanud. Politseipatrulli märgates tahtis autojuht hakata ära sõitma. „Häirekeskusesse helistaja aitas takistada autol ära sõitmast ja politsei pidas õnnetuse põhjustanud 38-aastase mehe kinni,“ rääkis Pärnu politseijaoskonna vanemkomissar Liina Pelberg.

Politseipatrull mõõtis Mercedes-Benzi juhtinud ja õnnetuse põhjustanud mehel alkoholijoobe ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust. „Oleme südikale aitajale väga tänulikud, tema tegutsemine oli julge ja teistest inimestest hooliv. Politsei teeb iga päev tööd, et eemaldada liiklusest alkoholi tarvitanuna rooli läinud inimesed enne, kui nad jõuavad põhjustada raske õnnetuse. Seetõttu on ääretult oluline kahtluse korral helistada 112, et saaksime reageerida ja sõidukit kontrollida. Kui on võimalus, tuleks joobes juhti rooli istumast ja edasi sõitmast takistada, sealjuures iseennast ohtu seadmata,“ ütles Pelberg.

Prokuratuur saatis asja kiirmenetluses kohtusse ning täna pärastlõunal mõistis kohus alkoholijoobes autot juhtinud, õnnetuse põhjustanud ja sündmuskohalt lahkunud 38-aastasele mehele karistuseks üheksa kuu pikkuse tingimisi vangistuse kahe aastase katseajaga ja võttis temalt juhtimisõiguse neljaks kuuks. Otsus ei ole jõustunud.

„Hea meel on tõdeda, et Eestis on kanda kinnitanud arusaam, et joobes juhtimine ei ole vastuvõetav ning politsei saab abiväge tähelepanelike kodanike näol, kes joobekahtlusega juhtidest märku annavad. Seeläbi on võimalik nii endale kui ka teistele ohtlikud liiklejad tänavapildist kõrvaldada,“ sõnas Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Maarja Gustavson.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437