Politsei tabas valuutapunkti röövinud mehed

29. oktoobri hommikul kella 9.45 paiku sisenesid Mustakivi kaubanduskeskuses olevasse valuutapunkti koos töötajaga kaks meest, kes ründasid tööle tulnud naist selja tagant, krabasid kaasa käeulatuses olnud sularaha ja põgenesid. Röövlite saagiks langes 48 000 rubla ja pisut üle 4000 euro.

Kuigi kurjategijad kandsid maske, põgenesid kiiresti ja kasutasid selleks taksosid, ei päästnud see neid tabamisest. Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juhi Hisko Varese sõnul asub röövimisi lahendama koheselt kogu töögrupp ning tõenäosus sellise teoga ilma karistuseta pääseda on pea olematu.

Mõlemad röövlid olid Gruusia kodanikud, kes olid Eestisse saabunud töötamise eesmärgil. Ühe meestest tabas politsei kolm nädalat pärast röövi Tallinnast. Teisel grusiinil õnnestus Eestist põgeneda, kuid ta tabati eelmisel nädalal Hollandi politsei poolt ning tema osas oodatakse hetkel Eestile väljaandmise otsust.

Prokuratuur taotles kohtult 29-aastase ja 25-aastase mehe vahistamist eeluurimise ajaks. 29-aastane Eestis tabatud mees viibib juba vahi all. „Kogutud tõendid näitavad, et rööv oli ette planeeritud ja läbimõeldud. Kuriteo motiiv oli rahaline kasu, mistõttu võib ilma kindla sissetulekuta mees jätkata uute varavastaste süütegude toimepanemist,“ sõnas ringkonnaprokurör Natalia Miilvee, kelle sõnul on lühiajaliselt Eestis viibivate välismaalaste puhul ka risk, et nad asuvad uurimisest kõrvale hoiduma. „25-aastase mehe suhtes tegi kohus vahistamismääruse tagaselja ning hetkel ootame tema väljaandmist Hollandist, et jätkata temaga menetlustoiminguid Eestis,“ lisas Miilvee.

„Selliseid juhtumeid saame koostöös tööandjatega ära hoida. Kui teie kutsel välisriigist saabunud töötajad ei ole aktiivsed ega pühendunud tegema seda, milleks nad siin on, siis andke meile sellest teada ja teeme koostööd, enne kui nad hakkavad raha teenimiseks muid võimalusi otsima ja Eesti inimesi ohtu seadma,“ rääkis Vares.

Annika Maksimov
PPA pressiesindaja
5655771