Politsei väljastab dokumente broneeringu alusel ajutiselt ka õhtuti ja nädalavahetusel

Pärast sõja puhkemist Ukrainas on Eesti inimesed taotlenud varasemast enam isikut tõendavaid dokumente. Selleks, et inimesed saaksid valminud dokumendid kiiremini kätte, lisab PPA suuremate teeninduste broneeringukalendrisse ajutiselt aegu nädalavahetuseks ja tööpäeva õhtuteks.

„Soovitame inimestel, kes on saanud PPA-lt teavituse valminud dokumendile järele tulemiseks, broneerida selleks aeg aadressil broneering.politsei.ee. Esialgu lisasime broneeringuaegu eesootavaks nädalavahetuseks ja uue nädala tööpäeva õhtuteks. Loodame, et lisatud ajad aitavad lühendada päevasel ajal PPA teenindustes järjekordi,“ sõnas PPA identiteedi ja staatuse büroo valdkonna koordineerija Marit Abram.

Abram lisas, et õhtused ja nädalavahetuse broneerimisajad on mõeldud üksnes valminud dokumendile järele tulemiseks. Kui kliendil on juba broneering, kuid ta soovib broneerida uut aega, tuleb eelnev aeg tühistada. Dokumenditaotlusi ja muid toiminguid nädalavahetuseti ja õhtustel aegadel teenindustes teha ei saa. Samuti ei võeta vastu broneeringuta kliente.

Hetkel ootab väljastamist ligi 26 000 dokumenti, millest ligi pooled on ID-kaardid. Lisaks on valminud üle 8000 passi, üle 3000 elamisloakaardi ja üle 200 välismaalase passi.

Aja broneerimiseks:

  • mine veebilehele https://broneering.politsei.ee/
  • vali „broneeri“
  • vali „2. dokumendi kättesaamine“
  • broneeri aeg dokumendi kättesaamiseks teenindussaali, kuhu dokumendi tellisid.

Britta Sepp
PPA pressiesindaja
54110169