Politseikoer Rikky leidis metsas hätta sattunud mehe

Eile õhtul käivitas politsei Tartumaal Elva valla metsas otsingu leidmaks hommikul metsa läinud ja kadunuks jäänud 85-aastast meest. Otsingud lõppesid peale keskööd, kui politseikoer Rikky leidis metsast abivajavas seisus eaka mehe.

Reede õhtupoolikul kella 20 paiku teatati politseile, et hommikul Elva vallas oma sõiduautoga metsa marjule sõitnud eakas mees ei vasta oma telefonile ega ole oodatud ajaks koju naasnud. Lähedaste sõnul esines eakal mehel terviseprobleeme, mistõttu kahtlustasid nad tema ohtu sattumist.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets selgitas, et politsei alustas teate laekudes kohe otsingutega. „Kuivõrd politseinikel oli alusta kahtlustada, et eaka mehe elu ja tervis võivad olla ohus, selgitati esmalt tema mobiiltelefoni positsioneerimisega välja võimalik piirkond, kust kandist mees metsa liikus,“ kirjeldas Koemets. Ta lisas, et metsaotsingule kaasati tavapatrullide kõrval kohe ka koerajuht ühes teenistuskoer Rikkyga.

„Kuigi mehe telefoni asukoha määramine andis otsingualaks küllalt suure maa-ala, õnnestus politseinikel erinevaid metsasihte ning –teid läbi kammides üsna kiiresti eaka mehe poolt metsaservale jäetud sinine sõiduauto üles leida. Politseikoer Rikky võttis masina juurest metsa kadunud mehe jälje üles ning viis otsingumeeskonna sadakond meetrit eemale põõsastikku, kus eakas mees abivajavas olekus samblal lamas,“ selgitas Koemets. Ta lisas, et hätta sattunud mees oli küll kontaktne, kuid oma tervisliku seisundi tõttu anti ta meedikute hoole alla.

Operatiivjuhi sõnul oli eaka mehe leidmisel teenistuskoer Rikkyst suur abi, sest sedavõrd tihedas põõsastikus ning pilkases pimeduses olnuks oht temast lihtsalt mööda kõndida. „Olukorra tegi keerukamaks seegi, et abitus seisundis mees ei suutnud paraku ise otsingumeeskonna hõigetele midagi vastata,“ lisas Koemets.

Politseinik loodab, et eakas mees taastub metsas üleelatust meedikute abil üsna pea ning läheb edaspidi marjule vaid mõne hea seltsilise saatel mitte enam ihuüksi. Eaka mehe tunnustuseks tuleb esile tõsta aga seda, et ta võttis enesega metsa minnes kaasa täislaetud akuga mobiiltelefoni ning jättis oma ettevõetavast metsaskäigust lähedastele sõna. „Nende tegude läbi tegi mees võimalikuks, et halvima juhtudes sai otsingumeeskond talle appi rutata,“ rõhutas Koemets.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457