Politseinike käivitatud ulatusliku otsinguga leiti metsa kadunud laps

Politseinikud otsisid ühes päästeametnike ja vabatahtlikega täna pärastlõunal Saaremaal metsas kadunud kolmeaastast last, kes leiti mõni tund hiljem elusa ja tervena. Häirekeskusele teatati täna kella 14.30 paiku, et Saaremaal Kihelkonna-Liiva külas on kadunud kolmeaastane laps. „Pere oli läinud metsa jõe äärde jalutama ja kaotas ühtäkki lapse silmist,“ rääkis Kuressaare politseijaoskonna välijuht Andrus Tänak. Sündmusele reageerisid kõik vabad patrullid, politsei otsingukoer ning koheselt kaasati vabatahtlikud ja päästeamet.

„Kuna laps kadus jõe ääres, oli olukord eriti kriitiline. Tellisime appi kopteri. Vabatahtlikud võtsid otsingute kiirendamiseks kaasa drooni ja keskkonnainspektsioon appi oma drooniga,“ kirjeldas Tänak.

Kolmeaastast last asuti ühise ahelikuna metsast otsima. „Lapse leidis paar tundi pärast ta kadumist otsingutel osalenud päästeametnik. Ta asus paari kilomeetri kaugusel kohast, kus vanemad ta silmist kaotasid,“ ütles Tänak. Laps oli täie tervise juures, kuid juhtunust arusaadavalt ehmunud.

Välijuhi sõnul leidis sündmus väga õnneliku lõpu. „Tänan südamest kõiki, kes otsingul kaasa lõid!“ ütles Tänak.

Kerstin Meresma
PPA pressiesindaja
E-post: ...
Telefon: 56488066, 4446451