Politseinikud aitasid eksinud seenelise metsast välja

Eile kella 16 ajal sai häirekeskus teate, et Raplamaal on metsas kodutee sihi silmist kaotanud üks seeni korjama läinud 67-aastane naine, kelle politseinikud metsast välja aitasid.

Rapla politseijaoskonna patrullitalituse juht Margus Kaldma rääkis, et naine, kelle patrullpolitseinikud metsast välja aitasid oli üle mitme aastakümne tulnud oma lapsepõlve kodukanti seenele.

„Raplamaal Valgu piirkonnas ära eksinud naine oli veendunud, et ta tunneb oma kodukandi metsa läbi ja lõhki. Paraku, üha sügavamale metsa liikudes, avastas naine, et varem tuttav olnud maastik on ajaga palju muutunud ning ta kaotas oma sihi,“ sõnas Kaldma. Eksinuna otsustas naine helistada hädaabinumbrile 112.

Õnneks oli naisel kaasas täislaetud akuga mobiiltelefon, mille abil oli ta kontaktis väljakutse saanud patrulliga. „Patrullpolitseinikud suutsid kiirelt naise seletuse, telefoni positsioneerimise ja kaardi järgi tuvastada eksinu umbkaudse asukoha ning asusid naist telefonis ühe lähedal asuva oja suunas juhatama,“ kirjeldas Kaldma naise otsinguid.

Ojani jõudnud naisele tulid patrullpolitseinikud juba vastu ning aitasid ta koos metsast korjatud seenesaagiga turvaliselt auto juurde tagasi.

Kaldma lisas, et ka kõige kogenumad metsaskäijad kipuvad unustama, et loodus muutub pidevalt. „Sageli võib juhtuda, et mets, kus inimene aastaid on marju või seeni korjamas käinud, on ühel hetkel tundmatuseni muutnud. Põhjuseks võib olla konkreetses piirkonnas teostatud raie, uued istutatud puud või mõni vahele jäänud seeneaasta. Selleks, et metsas käik mööduks ohutult tuleb alati kaasa võtta täislaetud akuga telefon, riietuda vastavalt ilmale ning kanda võimalikult erksaid riideid, mis aitavad metsaeksinud inimest lihtsamini leida. Alati tasub ka kaasa võtta söögi- ja joogitagavara ning vajadusel ravimid,“ sõnas Kaldma. Metsa ära eksides tuleks esimesel võimalusel helistada hädaabinumbrile 112.

Katrin Loo
PPA pressiesindaja
5397 7386