Politseinikud pidasid Tallinnas kinni relvataolise esemega paugutanud mehe

Täna kella 15.10 paiku teatati politseile, et Lasnamäel Vikerlase tänava kortermaja hoovis paugutab 47-aastane mees relvataolise esemega. Politseinikud pidasid mehe kinni, kõrvalised inimesed viga ei saanud.

Juhuslik mööduja teatas Lasnamäel Vikerlase tänaval relvataolise esemega paugutavast mehest. Kohapeale jõudnud politseinikud piirasid ohuala ja asusid sündmuse täpsemaid asjaolusid välja selgitama. Politseinikud said info, et mees viibib korteris ning peatselt tegi ta veel ühe lasu korteri rõdult. Sündmusele kaasati ka politsei eriüksus K-Komando, kes sisenes korterisse ning pidas alkoholijoobes mehe kinni.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Taavi Kirss ütles, et taolised sündmused on politsei jaoks äärmiselt kõrge prioriteediga ning tähis on oht kiirelt kõrvaldada. „On väga oluline, et inimesed tunneksid end kodude juures turvaliselt ja meie esimene ülesanne sündmuskohal ongi tagada inimeste turvalisus. Lisaks kõrvalistele inimestele, on ka politseinike jaoks taolised sündmused alati kõrge ohuga, sest me kunagi ei tea, kas kasutatakse õhupüstolit, stardirelva või hoopis tulirelva. Palume kõigil, kes märkavad ohtu, sellest teada anda politseile,“ lisas Kirss.

Kinnipidamise käigus osutas mees vastupanu ja ta sai kergemalt viga, talle osutati esmaabi.

Olga Eskor
PPA pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
tel +372 5350 1962
...