Politseinikud tabasid Haapsalust auto ärandanud mehed

Politseipatrull leidis eile õhtul Haapsalust ärandatud auto mõni tund hiljem Uuemõisa alevikust, seda juhtinud 22-aastasel alkoholi tarvitanud noormehel puudus juhtimisõigus.

Eile, 16. märtsi õhtul veidi enne kümmet märkas autoomanik, et tema samal päeval kella seitsme paiku õhtul Haapsalus ettevõtte territooriumile pargitud Land Roverit seal enam ei ole. Autol olid jäänud parkimise ajaks lahti uksed, salongis olid ka autovõtmed. Politseinikud alustasid koheselt peale teate saamist piirkonnas kadunud sõiduki otsinguid ning see leitigi sõitmas täna öösel enne kella ühte Uuemõisa alevikus suunaga Haapsalu poole. Tabamise hetkel oli autos kolm noormeest, roolis olnud 22-aastasel alkoholi tarvitanud noormehel puudus lisaks juhtimisõigus. Kõik kolm noormeest peeti antud kuriteos kahtlustatavatena kinni. Tabamisel nad vastupanu ei osutanud.

Haapsalu politseijaoskonna juhtivuurija Vello Palmits avaldas tunnustust kolleegidele, kelle hea töö aitas kiiresti tabada varastatud masina ning liiklusest kõrvaldada juhtimisõiguseta alkoholi tarvitanud sõidukijuhi. „Antud juhul aitas kolleegide kiire tegutsemine omanikul enda auto kiiresti tagasi saada, muuhulgas oli roolis alkoholi tarvitanud ning lubadeta juht – õnneks ei lõppenud sõit raskete tagajärgedega liiklusõnnetusega. Siiski tuletan autojuhtidele meelde, et enne sõiduki juurest lahkumist tuleb sellel sulgeda nii uksed kui aknad ning autovõtmeid peab hoidma turvalises kohas,“ rääkis Palmits.

Indrek Hirs
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja
5411 0149