Politseinikud tabasid Raplamaal jalgratturitele otsa sõitnud autojuhi

Politsei tabas tänu tähelepanelikule kodanikule eile õhtul Raplamaal kahele jalgratturile otsa sõitnud 46-aastase alkoholi tarvitanud mehe.

Eile kella kaheksa paiku õhtul juhtus Kohila vallas Vaida-Urge teel õnnetus, kus tee vasakpoolses servas jalgratastel liikunud 17-aastasele neiule ja 15-aastasele noormehele sõitis otsa vastassuunas liikunud ja tee äärde kaldunud tumehalli värvi sõiduauto.

Sõiduk põgenes sündmuskohalt ja jalgratturid toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. „Sõidukist maha jäänud osade järgi tuvastas sündmuskohale saabunud patrull, et tegemist on Ford Mondeoga,“ ütles Rapla juhtivuurija Jaan Aas.

„Samal õhtul tabas politseipatrull tähelepaneliku kodaniku abiga sõidukis Ford viibinud 46-aastase mehe ja 35-aastase naise,“ lisas ta. Kodanik oli kuulnud, kuidas joobetunnustega mees ja naine Kohilas liiklusõnnetuse üle vaidlevad ja informeeris sellest politseid.

Teatele reageerinud patrull toimetas kirjeldusele vastanud mehe ja naise jaoskonda. „Sõiduki leidsid politseinikud veidi hiljem Vabaduse tänaval asuva maja tagant põõsastest,“ lisas Aas.

„Siinkohal tahan väga tänada tähelepanelikku kodanikku, kes meile sündmuskohalt põgenenud mehest ja naisest teada andis. Temast oli juhtumi asjaolude selgitamisel väga palju abi,“ ütles Aas.

Menetluse käigus selgus, et autot juhtis alkoholi tarvitanud 46-aastane mees, kes peeti väärteokorras kinni. 35-aastane naine toimetati kainenema.

Kerstin Meresma

PPA pressiesindaja