Politseioperatsioon: Viljandimaal tabati sarisissemurdmistes kahtlustatavad mehed

Politseioperatsiooni käigus peeti kinni kolm meest, keda kahtlustatakse peamiselt Lõuna-Eestis aset leidnud kümnetes sissemurdmistes ja vargustes kauplustest ja tanklatest.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass kirjeldas, et politseioperatsioon käivitati ööl vastu 24. märtsi kella 4 paiku, kui Viljandimaal Vastemõisa külas hakkas tööle kaupluse signalisatsioon ning poe juurest märgati põgenemas mitut kahtlast isikut. Turvafirma kaasas kohe politsei ning selgus, et poodi oli püütud akna kaudu siseneda, kuid akna ees olnud trellide tõttu jäi kuritegu lõpule viimata.

„Politsei asus piirkonnast kahtlusaluseid otsima ning märkas peagi Sürgavere külas Toyotat, mille juht korrakaitsjaid nähes esiti põgeneda püüdis ning siis politseisõidukile külge sõitis. Kokkupõrkest paiskus Toyota vastu puud ning politseinikel õnnestus sõidukijuht kinni pidada. Autos olnud kaks teist meest põgenesid edasi metsa,“ kirjeldas politseijuht.

Politsei kaasas abijõud lähimate patrullide ning kiirreageerijate näol võttes piirkonna kontrolli alla. Kohale saabunud teenistuskoer võttis jälje üles ning pidas umbes tunnise otsingu järel ühe metsa varjunud meestest kinni. Koeralt kinnipidamise käigus hammustada saanud kahtlusalusele anti esmaabi.

Kolmanda mehe otsingud jätkusid nii maal kui droonilennul õhus, kuni ligi kaheksa tunni pikkuseks väldanud otsingute käigus tabati metsast ka tema.

„Sissemurdmiste sagenedes töötasid kriminaalpolitseinikud ööl ja päeval aktiivselt seniajani, et kahtlusalused tabada. Olgugi, et praegusel ajal on politseinikel lisaülesandeid, jätkub samal ajal politsei tavapärane töö ning kurjategijatele me tegutsemiseks rahu ei anna,“ kinnitas Sass.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Marja-Liina Talimaa sõnul on vargustes kahtlustatavad õiguskaitseasutustele varasemast teada. „Kuna kahtlustatavad tegutsesid pikema aja vältel planeeritult ja kavatsetult ning viimase kuriteo panid toime ühiskonnale raskel ajal, esitas prokuratuur Tartu maakohtule kõigi kolme kinnipeetu suhtes vahistamistaotlused, mille kohus ka rahuldas. Selliste kuritegude toimepanemine on riigis valitseva tavapärasest oluliselt raskema olukorra ja piiratud ressursi ajal äärmiselt vastutustundetu. Arvestades ka toime pandud kuritegude mahtu, ootab süü tõendamise korral kuriteos kahtlustatavaid ees kindlasti reaalne vangistus,“ ütles Talimaa.

„Seda tüüpi kuritegude puhul ongi kurjategijate kahjuks paraku nii, et varem või hiljem jõuab politsei neile jälile. Seejärel taotleb prokuratuur aluste olemasolul nende vahistamist ja kui see on kohtu hinnangul põhjendatud, siis kohus seda ka teeb. Nii läks ka praegusel juhul,“ ütles Talimaa.

Prokuratuuri taotlusel vahistas Tartu maakohus kolmapäeval ja neljapäeval 30-, 33-, ja 34-aastased kolm meest. Varguste eest võib kohus karistada kuni viieaastase vangistusega. Kohtueelset menetlust viib läbi Lõuna prefektuur Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403