Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 92 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 25 vargust (neist üks eluruumidest ja üks sõidukist) ning kolm sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Lähisuhtevägivalla teateid oli 25. Registreeriti üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimest. Tabati 18 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati viis sisenemiskeeldu, registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
11. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval löödi 44-aastast meest. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

11. juulil teatati, et 37-aastane mees lõi Lasnamäel Mahtra tänaval oma elukaaslast, 28-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Juhtunu juures viibis alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.

11. juulil alustati menetlust selles, et Lasnamäel Pae tänaval löödi 34-aastast naist ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

11. juulil teatati, et Mustamäel Akadeemia teel asuvas kaupluses toimus konflikt 36-aastase mehe ja 29-aastase mehe vahel, mille käigus sai viimane kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

11. juulil teatati, et 59-aastane mees lõi Haaberstis Paldiski maanteel 44-aastast meest ja tekitas talle valu.

11. juulil teatati, et 35-aastane mees lõi Mustamäel Mustamäe teel noaga 22-aastast meest ja tekitas talle kergemaid vigastusi. Politseinikud pidasid 35-aastase mehe kinni.

Vargus
11. juulil alustati menetlust selles, et Kesklinnas Harju tänaval varastati mobiiltelefon iPhone väärtusega 1500 eurot.

Kelmused
11. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu kandis väidetavalt investeerimisplatvormile trust-financial-planing.trade mitu tuhat eurot, kuid ei saanud investeeritud raha ega väidetavat kasumit enam välja võtta.

11. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu kandis väidetavalt investeerimisplatvormile GlobalCG.io 640 eurot, kuid ei saanud investeeritud raha ega väidetavat kasumit enam välja võtta.

11. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu kandis ühisrahastusena krüptorahakottidesse kokku üle 22 000 euro, mida enam kätte ei saa.

Arvutikelmus
11. juulil alustati menetlust selles, et kannatanu pangaarvelt tehti tema teadmata ülekandeid võõrastele kontodele kokku enam kui 1500 euro eest.

Asja rikkumine ja hävitamine
11. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Põhja puiesteel asuva ettevõtte generaator on pikali lükatud ja tekitatud on varaline kahju 10 000 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
11. juulil teatati, et Tallinnas kasutati omavoliliselt ettevõttele kuuluvat sõidukit.

Harjumaa

Vargused
11. juulil alustati menetlust selles, et Paldiskis Tallinna maanteel kaubandusasutusse unustatud rahakotist varastati 250 eurot.

11. juulil alustati menetlust selles, et Saku vallas Saku alevikus varastati must jalgratas Kross väärtusega 470 eurot.
LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Röövimine
Politsei sai teate, et paar nädalat tagasi, 28. juunil, nõudsid kaks seni tuvastamata meest vägivallaga ähvardades Elva linnas kultuurikeskuse juures 61-aastaselt naiselt raha, mispeale kannatanu andis neile 100 eurot. Juhtunu uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Vargus
7. juulil avastati, et Tartus Vaksa tänaval on sisse murtud kuuri ning varastatud jalgratas Boteccia Duello, jalgratas Trek Marlin ja SUP-laud Beach Balance. Kahju on 1450 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Politseile teatati, et 10. juulil varastati Tapal Laial tänaval asuva maja kuurist mootorsaag Husqvarna. Kahju on kokku 350 eurot.

Politseile teatati, et ööl vastu 11. juulit on Rakvere vallas Ussimäe teel asuvasse ehitussoojakusse sisse murtud ja varastatud erinevaid tööriistu. Esialgne kahju on 2090 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval lõi 41-aastane mees omavahelise konflikti käigus 33-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile teatati, et 11. juulil varastati Narvas Vestervalli tänaval asuva maja juurest elektritõukeratas. Kahju on kokku 300 eurot.

Politseile teatati, et ööl vastu 11. juulit on Kiviõlis Pika ja Posti tänava vahelisel alal varastatud umbes 100 meetrit kaablit. Esialgne kahju on 1000 eurot.

11. juulil teatati politseile, et Narvas Kose tänaval asuva maja trepikojast on varastatud jalgratas Maltrack Hope. Kahju on kokku 250 eurot.

Piiriturvalisus

11. juulil avastasid piirivalvurid Narva linna piirivööndis lendamas mehitamata õhusõiduki. Droonilennutaja ei olnud teadlik, et Eesti Vabariigis ei tohi ilma Transpordiametiga kooskõlastuseta ja PPA-d eelnevalt teavitamata piirivööndis mehitamata õhusõidukit lennutada. Isikule määrati rahatrahv 160 eurot.

11. juulil koostati Narva-I piiripunktis sisenemiskeeld kolmele Ukraina kodanikule, sest nende reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja neil puudusid reisi eesmärki ning tingimusi õigustavad dokumendid.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. juulil sai politsei teate, et Pärnus lõi 38-aastane mees hoovis 39-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas 38-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kelmus
11. juulil alustati menetlust selles, et 10. juunil sai mees enda mobiiltelefonile SMS teate pangast, mis ütles, et tema konto blokeeritakse. Kannatanu vajutas pakutavale lingile ning logis sisse. Hiljem avastas ta, et tema pangakontolt on tundmatule kontole kantud 2558 eurot, mida ei ole petturitelt enam võimalik tagasi saada.

Raplamaa

Vargused
11. juulil alustati menetlust selles, et täpselt tuvastamata ajal murti Kehtnas ukse lõhkumise teel sisse ehitusjärgus tanklahoonesse, kust varastati esialgsetel andmetel erinevaid tööriistu. Täpne kahju on selgitamisel.

11. juulil alustati menetlust selles, et 27. juunil varastati Kehtnas õppehoonest päikeseprillid. Kahju on esialgsetel andmetel 215 eurot.

Arvutikelmus
11. juulil alustati menetlust selles, et 22. juunil helistas tundmatu inimene 62-aastasele naisele ning väitis, et tema Google kontole on sisse häkitud. Pahavara vältimiseks pidi kannatanu oma telefoni laadima AnyDesk programmi, mida naine ka tegi. Seejärel öeldi naisele, et on oht, et tema nimel avatakse arvelduskontosid ning võetakse laene. Hiljem helistas kannatanule taas tundmatu inimene, kes tutvustas ennast pangatöötajana ning ütles, et laenude tühistamiseks peab naine nende taotlused Smart-ID abil kinnitama, mida ta ka tegi. Hiljem selgus, et naise arvelt on kantud petturite poolt tundmatule arvele 5100 eurot, mida ei ole võimalik tagasi saada.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
11. juulil sai politsei teate, et Kuressaares tõukas tundmatu inimene 10. juulil avalikus kohas 28-aastast meest, kes kukkus ja sai viga.