Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 95 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 410 väärtegu.

Piirilt väljastati viis sisenemiskeeldu, registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ja Eestist saadeti välja kaks isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

19. septembril teatati konfliktist Mustamäel, A. H. Tammsaare teel asuvas korteris, kus 38-aastane mees lõi talle tuttavat 49-aastast meest, mille tulemusel kannatanu teadvuse kaotas. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

19. septembril teatati, et Peetri alevikus ründas 40-aastane mees talle tuttavat 40-aastast naist. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid ta jaoskonda.

19. septembril teatati, et Jüri alevikus ründas 43-aastast meest talle tuttav 34-aastane mees. Peale löömist lahkus ründaja sündmuskohalt. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril

19. septembril saabusid Tallinna lennujaama Kiievist viis Ukraina kodanikku: 1993. aastal sündinud mees, 1998. aastal sündinud mees, 1985. aastal sündinud naine, 1974. aastal sündinud mees, 1979. aastal sündinud mees. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust, või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Neile koostati piiril sisenemiskeelud ning nad viibivad Tallinna lennujaama non-Schengeni alal kuni võimaluseni tagasilennuks.

18. septembril saabusid Tallinna lennujaama Istanbulist 7 Vietnami Sotsialistliku Vabariigi kodanikku: 2003. aastal sündinud mees, 1975. aastal sündinud mees, 2005. aastal sündinud mees, 1988. aastal sündinud mees, 1975. aastal sündinud naine, 2009. aastal sündinud naine ja 2005. aastal sündinud naine. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Neile koostati piiril sisenemiskeelud ja isikute viisad tunnistati kehtetuks. 19. augustil lahkusid nad lennuga tagasi Istanbuli.

19. septembril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1975. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes, kes taotles pikaajalist viisat töötamiseks, kuid sai keelduva otsuse. Mees viibis Eestis kaks päeva seadusliku aluseta ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 20. septembrit puhkes Tartus Vaba tänava korteris 39-aastase mehe ja 38-aastase naise vahel rüselus, mille tagajärjel tundis naine valu. Naine viga ei saanud ning ta pöördus asjaolude selgitamiseks politseimajja.

19. septembri õhtul puhkes Peipsiääre vallas Torila külas elukaaslaste vahel tüli, mille käigus 44-aastane mees lõi sama vana elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta esmalt kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud ning tema toodi asjaolude selgitamiseks politseiuurija juurde.

18. septembril sai politsei teate, et Tartus Kalda tee korteris puhkes abikaasade vahel tüli, mille käigus 28-aastane mees lõi 24-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus

Politseile laekus teade, et 17. septembril varastati Tartus Magasini tänava meelelahutusasutusest musta värvi Xiaomi mobiiltelefon. Kahju on 300 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Arvutikelmus

19. septembril pöördus politseisse 45-aastane Vinni valla elanik avaldusega. Suvel soovis ta sõlmida ühe ettevõttega laenulepingut 35 000 euro saamiseks. Selleks andis ta kolmele erinevale välismaisele kontole kokku 29 080 eurot, kuid laenu ei saanud.

Ida-Virumaa

Kelmus

40-aastane Sillamäe elanik teatas eile politseile, et augusti lõpus helistas talle tundmatu inimene ja pakkus alustada kauplemist e-börsil ja investeerida raha. Järgides tundmatu isiku juhiseid, maksis naine 2000 eurot. Vaatamata lubadustele, et maksja saab raha tagasi, ei ole ta oma raha tagasi saanud.

Arvutikelmus

Neljapäeval teatas 67-aastane Jõhvi elanik politseile, et tema nimele on võetud tema teadmata kaks krediiti. Esialgne kahjusumma on 4855,50 eurot.

Kehalised väärkohtlemised

19. septembril lõi Kohtla-Järvel Sõpruse tn ühe kortermaja juures tundmatu mees 50-aastast meest, millega tekitas viimasele füüsilist valu ja kehavigastuse.

19. septembril lõi Kohtla-Järvel Outokumpu tn korteris lõi 80-aastast meest tema endine abikaasa, 62-aastane naine. Politseinikud toimetasid naise kainenema.

19. septembril lõi Kiviõlis Viru tn maja õues 50-aastane meest korduvalt 37-aastast naist. Mees on kahtlustavana kinni peetud.

Vargused

17. septembril varastati Narva Kreenholmi tn korterist varastati 31-aastaselt naiselt mobiiltelefon Samsung Galaxy S7 Edge. Kahju on 290 eurot.

Politseile teatati 19. septembril, et ajavahemikul 29. augustist 14. septembrini varastati Narvas Vabaduse tn 3 angaarist kaater SeaDoo, kaks paadiveokit, veesuusad, surfilaud, gaasiseade, täispuhutavad veebanaan ja veetuub, kaks lumelauda, skuuter, päästevestid ja hüdrokostüümid. Avaldajale on teo võimaliku toimepanija isik on teada. Kogukahju on 22 820 eurot.

19. septembril teatati politseile, et Narvas Suur tn korteris varastas 33-aastane mees oma endiselt elukaaslaselt vaba juurdepääsu teel kullast abielusõrmuse maksumusega 270 eurot.

19. septembril teatati politseile, et 16. septembril varastati Jõhvis Narva mnt asuvas asutuses mobiiltelefon Sony-Ericsson G3121 maksumusega 239,99 eurot.

19. septembril pöördus politseisse 50-aastane Jõhvi elanik avaldusega, et tema endine elukaaslane võttis naise käekotist sõiduki võtmed ning keeldub neid tagasi andmast. Esialgne varaline kahju on 358 eurot.

Ajavahemikul 11. septembrist 19. septembrini varastati Narvas Tiimanni korterist akna kaudu sissetungimise kullast käekett, 3000 eurot sularaha, kolm pudelit kanget alkoholi, sülearvuti ja sõiduauto Mercedes-Benz võti. Vargusega on tekitatud kahju summas 9050 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargused

19. septembril sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest karistatud 49-aastane mees möödus Haapsalus Tallinna maanteel asuvas kaupluses kassadest toodete eest tasumata. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile.

19. septembril sai politsei teate, et Haapsalus asuva spa riietusruumist varastati 41-aastase naise kotist 230 eurot sularaha.

Pärnumaa

Vargus

19. septembril sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest karistatud 30-aastane mees lahkus Pärnus Papiniidu tänaval asuvast tanklast tangitud kütuse eest tasumata. Vargusega tekitati kahju ligi 72 eurot.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised

19. septembril sai politsei teate, et Kehtna alevikus ründas 29-aastane mees 21-aastast naist.

19. septembril sai politsei teate, et Kohila vallas ründas 28-aastane mees oma 64-aastast ema.