Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 98 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 23 vargust. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja sai viga neli inimest. Tabati 23 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
28. detsembril teatati politseile, et Mustamäel Sütiste teel olevas korteris lõi 57-aastane mees rusikaga enda endist elukaaslast, 53-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

28. detsembril teatati politseile, et Lasnamäel Mahtra tänaval tekkis konflikt elukaaslaste, 28-aastase mehe ja 22-aastase naise vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Konflikti juures oli ka laps. Politsei pidas mehe kinni.

28. detsembril teatati politseile, et Pirital Sinitiiva tänaval tekkis konflikt abikaasade, 51-aastase mehe ja 49-aastase naise vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

28. detsembril teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel olevas korteris lõi 36-aastane mees enda elukaaslast, 30-aastast naist käega ja tekitas valu. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
28. detsembril teatati politseile, et Kesklinnas Tehnika tänaval murti sisse maja all olevasse garaaži ja varastati erinevaid tööriistu. Kahju on 2700 eurot.

Kelmus
28. detsembril teatas politseile Haaberstis elav 54-aastane mees, et talle helistas vene keelt kõnelev mees näiliselt Swedbanki numbrilt ja palus öelda isikukood ning kasutajatunnus. Samuti palus helistaja siseneda pangakontole Smart-ID tunnustega, mida mees ka tegi. Hiljem avastas ta, et arvelt on maha võetud 327 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. detsembril teatati politseile, et Loksal Posti tänaval tekkis naabrite vahel arusaamatus, mille käigus tundis 47-aastane naine valu. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. detsembri öösel sai politsei väljakutse Tartus Raatuse tänaval korterisse, kus joobes mees ründas oma endist elukaaslast. Politsei pidas 34-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kelmus
Politseile laekus teade, et pühade eel sai üks tartlane kõne inimeselt, kes esitles end pangatöötajana ja väitis, et inimese pangakontole on tehtud rünnak. Abistamiseks oli tarvis inimese PIN-koode. Hiljem avastas naine, et tema kontolt on tehtud umbes 4200-eurone makse võõrale arvele selgitusega „Merry Christmas“. Tasub teada, et pangatöötaja ei küsi telefonitsi inimeste PIN-koode ega logi kliendi eest kaugteel tema internetipanka. Sellise info küsimine peaks kohe andma signaali, et tegemist on kelmiga. Selline kahtlane kõne tuleks kiiremas korras lõpetada ja juhtunust politsei infotelefonil 612 3000 teada anda.

Vargused
Politseile laekus teade, et detsembrikuu alguses teostati Peipsiääre vallas Koosa külas ühel kinnistul ebaseaduslikku metsaraiet. Kahju on umbes 2500 eurot.

Politseile laekus teade, et Tartus Aida tänaval tungiti 14. detsembril sisse maja juurde pargitud kaubikusse ning varastatud mobiiltelefon, raadio esipaneel, pealamp ja suitsuküünlaid.

Politseile laekus info, et viimase nädala vältel on Elvas Järvekülas traktorist varastatud kaks monitori. Kahju on umbes 6000 eurot.

Valgamaa

Omavoliline sissetung
Politseile laekus teade, et 14. detsembril avastati sissemurdmine Otepää vallas Vaardi külas, kus talumajas olid asjad segamini paisatud ning varastatud redel ja ladustamisriiul. Kahju on umbes 150 eurot.

Viljandimaa

Kehalised väärkohtlemised
Politseile laekus teade, et 26. detsembril lõi mees Viljandis Lina tänaval eramus oma 69-aastast õde ning võttis naiselt mobiiltelefoni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

28. detsembri öösel sai politsei väljakutse Viljandi valda Puiatu külla, kus tekkis konflikt kahe seltskonna vahel. Tüli käigus löödi 20-aastast meest, kes sai viga. Talle anti esmaabi. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

28. detsembri päeval sai politsei väljakutse Viljandi valda Heimtali külla, kus ühiselt alkoholi tarvitanud mehed läksid tülli nii, et üks lõi teisele vastu pead. Kannatanule, 45-aastasele mehele anti esmaabi, 47-aastase lööja pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
Politseisse pöördus proua, kelle sõnul varastati talt ajavahemikus 21.-22. detsember kusagil Viljandi linnas rahakott sularahaga ja kaks kuuldeaparaati. Kahju on 208 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. detsembril teatati politseile, et Narvas Mõisa tänaval lõi 20-aastane noormees 30-aastast meest. Politsei pidas noorema mehe kahtlustatavana kinni.

28. detsembril sai politsei väljakutse Jõhvi Narva maanteele, kus 44-aastane mees lõi oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

28. detsembril teatati politseile, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiesteel tundmatu meesterahvas lõi 23-aastast meest. Poltisei tuvastas võimaliku lööja ja pidas kahtlustatavana kinni.

Kelmused
28. detsembril laekus Narva politseijaoskonnale avaldus selles, et 22. detsembril end Swedbanki töötajatena esitlenud kelmid petsid 39-aastaselt naiselt välja raha summas 8000 eurot.

28. detsembril alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et end Swedbanki töötajatena esitlenud kelmid petsid 68-aastaselt naisterahvalt välja 360 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus
28. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta suvel ja sügisel lõi välismaine ettevõte Investing Capital Pärnumaal elavale naisele ettekujutuse kõrge kasumiga investeerimisest ning naine kandis ettevõttele erinevate maksetega raha. Kelmusega tekitati kahju üle 20 000 euro.
Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403