Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 93 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti kuus inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Piirilt registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
17. septembril teatati politseile peretülist Linnamäe teel, mille käigus läksid 64-aastasele naisele kallale tema pereliige, 20-aastane mees.

17. septembril teatati politseile vahejuhtumist Paasiku tänaval, mil seni tuvastamata mees tungis kallale 31-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

Kelmused
17. septembril alustati menetlust selles, et 68-aastasele naisele helistati ühe panga telefoninumbrilt ning väideti, et tema kontodel on toimunud segased tehingud. Naiselt küsiti isikuandmeid ning avastas hiljem pangakontorisse minnes, et tema kontolt on kadunud vähemalt üle 500 euro.

17. septembril alustati menetlust selles, et 37-aastasele naisele helistati ühe panga telefoninumbrilt ning väitis, et tema kontolt on tehtud kahtlane tehing ning paluti tema isikuandmeid. Hiljem selgus, et kontolt on tehtud ülekanne 1920 eurot.

Vargus
17. septembril alustati menetlust selles, et Majaka tänaval asuvast korterist on varastatud ehteid. Kahjusumma ligikaudu 2180 eurot.

Harjumaa

Vargus
17. septembril teatati politseile, et Klooga alevikus varastati mopeed Intermoto. Kahjusumma ligikaudu 1300 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
12. septembril sai häirekeskus teate Tartus Mõisavahe tänava korrusmaja rõdul puhkenud tulekahjust. Põlengu ajal kedagi korteris ei viibinud ning ükski majaelanik tulekahjus viga ei saanud. Päästjad kustutasid tulekahju ning selle ätpsemaid asjaolusid ning tekkepõhjuseid selgitavad politseinikud kriminaaluurimises. Esialgne kahju on umbes 15 000 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus info, et Võrus Vilja tänava korteris on 53-aastane mees olnud vägivaldne oma ema suhtes. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Eakas naine pöördus tervisekontrolliks haiglasse ning seejärel asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. septembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel tekitas 41-aastane mees valu enda 47-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Lähenemiskeelu rikkumine
17. septembril alustati Narva politseijaoskonnas kriminaalmenetlus selles, et 49-aastane mees rikkus talle määratud lähenemiskeeldu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
17. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 13. septembril siseneti Haapsalus Niine tänaval asuvasse lukustamata korterisse ja varastati sularaha. Vargusega tekitati kahju ligi 300 eurot.

Pärnumaa

Vargus
17. septembril sai politsei teate, et 31-aastane mees möödus Pärnus Karja tänaval asuvas kaupluses kassadest ligi 230 euro väärtuses kauba eest tasumata, kuid tegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.