Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 31 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada seitse inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piiril väljastati üks sisenemiskeeld ning Eestist saadeti välja üks inimene. Tuvastati kaks piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
21. juunil teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Kari tänaval korteris lõi 47-aastane alkoholi tarvitanud mees enda elukaaslast, 51-aastast naist. Politsei toimetas mehe kainenema.

21. juunil teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval korteris ründas 33-aastane mees enda elukaaslast, 27-aastast naist, millega tekitas kannatanule füüsilist valu. Kodus viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe ründamises kahtlustatavana kinni.

Kelmused
21. juunil alustati menetlust selles, et 11. juunil helistas vene keelt kõnelev naine, kes tutvustas end pangatöötajana, 38-aastasele naisele. Helistaja sõnas, et kannatanu nimele on tehtud kahtlane tehing, misjärel juhendati kannatanut laadima enda arvutisse väidetavalt pettuse vastane programm. Seejärel paluti kannatanul sisestada enda PIN-koodid. Hiljem selgus, et kannatanu kontolt tehti ülekanne teisele kontole summas 840 eurot.

Juhtumid piiril
21. juunil tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks 1979. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees töötas Eestis ebaseaduslikult ning viibis Schengeni riikide territooriumil ebaseaduslikult 41 päeva.

21. juunil tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1990. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees pöördus PPA teenindusse, kus selgus, et ta on Eestis ebaseaduslikult viibinud 29 päeva.

21. juunil leiti Tallinna lennujaama julgestuskontrollist reisija pagasist spordirelva padrun. Mehelt võeti selgitus ja kontrolliti andmeid, pärast mida lahkus ta lennuga Helsingisse. Väärteomenetlust ei alustatud.

21. juunil lõpetati ennetähtaegselt viisaga viibimisaeg, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja koostati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1988. aastal sündinud Aserbaidžaani Vabariigi kodanikule, kes pani toime varavastase süüteo.

21. juunil lõpetati ennetähtaegselt viisaga viibimisaeg, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja koostati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 2001. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikule. Politseipatrull kontrollis mootorsõidukit, mida mees juhtis. Juht tunnistas, et töötab toidukullerina. Mehe lühiajalise töötamise registreerimise taotlus ei olnus PPAle esitatud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 21. juunit lõi 18-aastane mees Jõgeva vallas Kaude külas puhkenud tüli käigus tuttavat 25-aastast meest. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kelmus
21. juunil pöördus politsei poole Otepää mees, kes oli läbi internetikeskkonna tellinud omale katuse- kui ka maaküttetööd. Mees maksis tellitud tööd osutama pidanud ettevõttele ettemaksuna 5800 eurot, kuid töid seni teostama ei ole tuldud. Töövõtja pole ka tagasi maksnud ettemaksuna saadud raha. Arvates, et on petta saanud, pöördus ohver politsei poole. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
21. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Rakvere vallas varastati kaubanduskeskusest riideid. Kahju on umbes 590 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
21. juunil teatati politseile, et Narvas kaubanduskeskuses ründas 37-aastane mees teist meest, kes sai viga. Politsei pidas 37-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

21. juunil teatati politseile, et Kiviõlis kortermaja korteris rünnati 37-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
21. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas varastati kaubanduskeskusest 33-aastase naise käekott isiklike asjadega. Esialgne kahju on umbes 1300 eurot.

Juhtum piiril
21. juuni pärastlõunal avastasid piirivalvurid Narvas Tallinna maanteel piirivööndis lendava drooni, mis kuulus 1983. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanikule. Kuna mehel puudus luba drooni lennutamiseks piiriäärsel alal, määrati talle piirirežiimi rikkumise eest 140-eurone trahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.