Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 168 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kolm avaliku korra rasket rikkumist, 51 varavastast kuritegu, sealhulgas kolm röövimist ja 36 vargust, kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Tabati 55 alkoholijoobes ning kaks narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 449. Registreeriti 20 piiril väljastatud sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kolm inimest. Tuvastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist, kaks salakaubavedamise juhtumit ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 3. jaanuarit teatati, et Kesklinnas Vana-Posti tänaval löödi 21-aastast meest ja 19-aastast meest ning tekitati neile kehavigastusi.

3. jaanuaril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel löödi 23-aastast meest.

3. jaanuaril teatati, et Kristiines Liblika tänaval löödi 29-aastast meest ja tekitati talle valu.

4. jaanuaril teatati, et Kesklinna linnaosas Islandi väljakul lõi seni tundmatu meesterahvas 68-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

4. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Pallasti tänaval ründas 29-aastane mees enda elukaaslast, 29-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti politsei poolt kinni.
4. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Paagi tänaval ründas seni tundmatu mees 67-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

4. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas J. Koorti tänaval lõi 43-aastane mees enda elukaaslast, 48-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti politsei poolt kinni.

4. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval toimus konflikt kahe mehe vahel. 28-aastasele mehele tekitati füüsilist valu ja kehavigastusi.

5. jaanuaril teatati, et Mustamäe linnaosas E. Vilde teel toimus kaklus, mille käigus lõi seni tuvastamata mees 22-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

5. jaanuaril teatati, et Mustamäe linnaosas Retke teel toimus kaklus viie mehe vahel. 39-aastane, 22-aastane, 21-aastane ja 24-aastane mees ründasid 21-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

5. jaanuaril teatati, et Kesklinna linnaosas Tatari tänaval ründas 24-aastane mees 19-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti politsei poolt kinni.

5. jaanuaril teatati, et Kesklinna linnaosas Raua tänaval lõi 51-aastane mees endale tuttavat 63-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
3. jaanuaril teatati, et Kristiines Siidisaba tänaval toimus konflikt 33-aastase mehe ja 35-aastase naise vahel, mille käigus lõi naine meest noaga. Konflikti juures viibisid kaks alaealist last. Kiirabi toimetas vigastada saanud mehe haiglasse. Politseinikud pidasid naise kinni.

Harjumaa

5. jaanuaril teatati, et Saue vallas Maidla külas ründas 34-aastane joobes mees enda elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees toimetati politseijaoskonda.

5. jaanuaril teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus 48-aastane mees endale tuttavat 23-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti politsei poolt kinni.

5. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval lõi 41-aastane mees endale tuttavat 82-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

Vargus
Ööl vastu 3. jaanuarit teatati, et Paldiskis Sadama tänaval varastati veoautost erinevaid esemeid. Kahju on 2000 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
3. jaanuaril teatati, et alkoholijoobes 46-aastane naine lõi Rae vallas Peetri alevikus oma abikaasat, 44-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

Juhtumid piiril

3. jaanuaril saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. 1978. aastal sündinud naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Kiievisse.

5. jaanuaril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama 1992. aastal sündinud Taiwani meesterahvas, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi selgitavad dokumendid. Mehele kehtestati sisenemiskeeld ja ta jäi ootama tagasilendu.

5. jaanuaril saabus Kiievist Tallinna lennujaama 1987. aastal sündinud Ukraina meesterahvas, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi selgitavad dokumendid. Mehele kehtestati sisenemiskeeld ja ta jäi ootama tagasilendu.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehalised väärkohtlemised
5. jaanuaril sai politsei väljakutse Jõgevale Aia tänava eramusse, kus 27-aastane mees oli löönud 23-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naisele andsid meedikud esmaabi kohapeal. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

4. jaanuari õhtul puhkes Põltsamaa vallas Neanurme külas ühiselt alkoholi tarvitanud elukaaslaste vahel tüli, mille käigus 57-aastane mees lõi 47-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naine vahejuhtumis viga ei saanud.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 4. jaanuari kutsuti politsei Märja alevikku Keskuse tänava korterisse, kus joobes 31-aastane mees oli löönud oma elukaaslast. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis esmalt arestikambrisse kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud.

Viljandimaa

Ähvardamine
2. jaanuaril laekus politseile teade, et 49-aastane mees ähvardas Viljandis elavat meest ja tema perekonda vägivallaga. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
3. jaanuari hommikul kontrolliti Koidula piiripunktis Vene numbrimärgiga sõiduautot Honda, kust avastati elektrišokirelv. Juht koos keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

4. jaanuaril kella 11.40 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga Volkswagen ning avastasid selle salongist tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelva. Keelatud ese võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll ning seejärel lubati mehel oma teekonda jätkata.

4. jaanuaril kella 14 paiku tuvastasid piirivalvurid Võrumaal Setomaa vallas piiriäärsel alal ühe isiku liikumise. Piirivalvurid leidsid jalgratast käe kõrval lükanud kohaliku mehe Värska-Ulitina teel liikumas, kus talle selgitati piiri kulgemist ja seal liikumisele kehtivaid reegleid. Peale selgitustööd ning suulist hoiatust jätkas mees oma teekonda Vedernika küla suunas.

4. jaanuaril kella 14.25 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 27-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

4. jaanuaril kell 16 ajal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. jaanuaril kella 22 peatasid piirivalvurid Peipsiääre vallas Riidma külas kontrolliks sõiduauto Audi A6, mille juhil tuvastati alkoholijoove. Lisaks puudus autoroolis olnud mehel ka juhtimisõigus. Piirivalvurid kõrvaldasid ta juhtimiselt, talle koostati väärteoprotokoll ning masinale kutsuti järgi lähedale kaine ja juhtimisõigusega inimene.

5. jaanuari hommikul kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga sõiduautot Toyota, kust avastasid elektrišokirelva, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Piirivalvur konfiskeeris sõidukist avastatud keelatud eseme, masina juhile koostati väärteoprotokoll ning tal lubati seejärel oma teekonda jätkata.

5. jaanuaril kella 15 ajal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isikutele väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

5. jaanuaril kella 19.25 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 50-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus kehtiv viisa. Piiripunkti saabunud isikule väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
5. jaanuaril varastati Haljala alevikus Võsu maantee kauplusest suitsuplokke ja kiirloterii pileteid. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 793 eurot.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
3. jaanuaril ähvardas 48-aastane naine Kohtla-Järvel Aia tänava korteris enda 82-aastast ema. Politsei pidas kuriteos kahtlustatava naise kinni.

Röövimine
4. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Võidu prospekti meelelahutusasutuse juures peksid seni tuvastamata mehed 53-aastast meest ja varastasid talt mobiiltelefoni maksumusega 750 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
5. jaanuaril teatati politseile, et Jõhvis Kutse tänava maja juures lõi naaber 69-aastast naist.

5.jaanuaril lõi Kohtla-Järvel Marsi tänava korteris 51-aastane mees enda 41-aastast elukaaslast, kes sai viga. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

4. jaanuaril lõi Narvas Uusküla tänava maja juures 43-aastane mees 46-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

4. jaanuaril teatati politseile, et Ahtmes Puru tee korteris lõi 26-aastane mees enda 53-aastast ema. Politsei pidas mehe kinni.

4. jaanuaril lõi Narvas V. Gerassimovi tänaval 42-aastane naine pudeliga enda 55-aastast abikaasat. Naine peeti politsei poolt kinni.

4. jaanuaril teatati politseile, et Narvas A- A. Tiimanni tänava korteris lõi 37-aastane mees enda 37-aastast abikaasat. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

4. jaanuaril lõi Narvas P. Kerese tänava korteris 50-aastane mees enda 45-aastast abikaasat. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

3. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Rakvere tänava korterelamu trepikojas löödi 17-aastast meest.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 3. jaanuaril Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 3. jaanuaril Eestisse sisenemisel kahte Tadžikistani Vabariigi kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 4. jaanuaril Eestist väljumisel 1980.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naine viibis Schengeni riikide territooriumil kuus päeva seadusliku aluseta, neist üks päev Eestis. Talle koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja määrati rahatrahv 80 eurot. Naine lahkus Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 4. jaanuaril Eestisse 1964.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 5. jaanuaril Eestist väljumisel 1976.aastal sündinud Armeenia Vabariigi kodanikku. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil seitseteist päeva seadusliku aluseta, neist üks päev Eestis. Talle koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja määrati rahatrahv 140 eurot. Mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 5. jaanuaril Eestisse 1989.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 5. jaanuaril Eestisse 1962.aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 5. jaanuaril Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
3. jaanuaril alustati kriminaalmenetlus selles, et ajavahemikul 1.-2. jaanuarini võttis tundmatu isik Paikuse alevis korterelamu trepikojast laste istekäru Britax Go Next. Esialgsel hinnangul on tekitatud kahju 1110 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
4. jaanuaril sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaal lõi 31-aastane mees oma 53-aastast elukaaslast.

Omavoliline sissetung
4. jaanuaril sai politsei teate, et Tootsi alevis tungisid 21- ja 37-aastane mees omavoliliselt sisse korterisse.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
3. jaanuaril sai politsei teate, et Kohila vallas lõi tekkinud tüli käigus 40-aastane mees oma 37-aastast elukaaslast ja tülisse sekkunud alaealist last.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.