Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 95 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 312 väärtegu.

Piiril väljastati üks sisenemiskeeld, tuvastati üks piirirežiimi rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. juunil teatati, et 30-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Sõle tänaval 34-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 30-aastase mehe kinni.

Ähvardamine
18. juunil teatati, et 46-aastane mees ähvardas Kesklinnas Tatari tänaval noaga 32-aastast meest. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni.

18. juunil teatati, et 84-aastane mees ähvardas Lasnamäel Vilipuu tänaval kirvega oma naabrit, 28-aastast meest. Politseinikud pidasid 84-aastase mehe kinni.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine
18. juunil teatati, et Haaberstis Paldiski maanteel avastati valerahatunnustega 50-eurone kupüür.

Vargus
18. juunil teatati, et Raekoja platsil varastati seljakotist rahakott koos rahaga. Kahju on 1100 eurot.

Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
18. juunil teatati, et Saue vallas Hüüru külas on koduste eemalviibimisel käidud lõhutud akna kaudu sees eramajas. Esialgsel hinnangul midagi varastatud ei ole.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

16. juunil avastati, et Tartus Vaksali tänava raudteejaama juurest on varastatud kunstinäitusel olnud silt. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

18. juuni hilisõhtul puhkes Suure-Jaanis Supeluse tänaval ühiselt alkoholi tarvitanud seltskonna vahel kähmlus. Omavahelise jageluse käigus sai viga 65-aastane mees, kelle meedikud esmaabiks haiglasse viisid. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 56-aastase mehe.

Juhtum piiril

19. juunil kella 5.45 paiku hommikul kontrollisid piirivalvurid Pihkva järvel liikunud paati ning avastasid, et selle kapten ei olnud piiriveekogule minekut nõuetekohaselt registreerinud. Piirivalvurid tegid paadijuhile suulise hoiatuse ning selgitasid talle piiriveekogul liikumiseks kehtestatud nõudeid ja seadusi.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. juunil teatati, et Kunda linnas Pargi tänaval tungis 37-aastane mees kallale oma 17-aastasele kasupojale. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Vargused

18. juunil teatati, et Tapa linnas Jaama tänaval varastati maastikujalgratas Burghardt. Kahju on 270 eurot.

18. juunil teatati, et Rakke alevikus F. R. Faehlmanni teel varastati soojakust erinevaid tööriistu. Kahju on 6300 eurot.

Ida-Virumaa

Omastamine

18. juunil teatati, et Jõhvi linnas Kruusa tänaval omastati mobiiltelefon iPhone. Kahju on 319 eurot.

Juhtum piiril

18. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1997. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus

17. juunil alustati kriminaalmenetlus selles, et Paides varastati söödaplatsilt rajakaamera. Vargusega tekitati kahju ligi 350 eurot.

Saaremaa

Vargus

18. juunil sai politsei teate, et Kuressaares Roomassaare teel varastati paadilt mootor. Vargusega tekitati kahju ligi 1100 eurot.