Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 28 varavastast kuritegu, sealhulgas kaheksa vargust (eluruudimest üks ja sõidukitest üks). Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati kuus alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised
26. novembril teatati politseile, et Kesklinnas Odra tänaval lõi 20-aastane mees rusikaga näkku 18-aastast meest. Politsei pidas 20-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

26. novembril teatati politseile, et Mustamäel Akadeemia teel tekkis konflikt elukaaslaste, 24-aastase mehe ja 24-aastase naise vahel, mille käigus tekitati teineteisele kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

26. novembril teatati politseile, et Lasnamäel Raadiku tänaval ähvardas 21-aastane mees enda isa, 44-aastast meest. Politsei pidas 21-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Harjumaa

Vargus
26. novembril teatati politseile, et Maardus Tõlviku teel on majja sisse murtud ja laua sahtlist varastatud kuni 1400 eurot. Maja uks oli lukustatud ja aknad kinni. Täpsemad kahjud on selgitamisel. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Juhtum piiril
26. novembril avastati Tallinna lennujaamas 1986. aastal sündinud Eesti kodanikust mehe käsipagasist kumminui. Mehelt võeti seletuskiri, tehti üleandmisakt ning lubati seejärel lennule.


LÕUNA PREFEKTUUR

Kelmus
21. novembril pöördus politsei poole Tartumaal elav naine, kes soovis interneti vahendusel soetada endale erinevaid kaupu. Naine tasus valitud kaupade eest müüjale 420 eurot, kuid ei ole tänaseni saanud kätte oma tellitud asju. Paraku on müüja kustutanud oma konto, mistõttu ei saa kannatanu temaga enam ühendust, ka ei ole talle tagastatud rahasummat, mille eest asju soetada sooviti. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kelmus
24. novembril laekus politseile info, et Viljandis elava mehe arvelduskontot kasutades on viimase teadmata tellitud erinevaid kaupu. Kahju on 922 eurot.


IDA PRFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kase tänava korteris lõi 52-aastane mees oma abikaasat, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Arvutikelmus
26. novembril laekus Narva politseijaoskonda avaldus, et naine sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti tema Smart-ID koode, et rahaülekandeid blokeerida ja taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus kannatanu pangakontolt ligikaudu 10270 eurot.

Juhtum piiril
Narva-1 piiripunktis kontrollis 26. novembril Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik Vene Föderatsiooni kodanikku, kes viibis Eestis seadusliku aluseta. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
26. novembril sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Kergu külas löödi korteris 33-aastast meest.

Saaremaa

Ähvardamine
26. novembril sai politsei teate, et Saaremaa vallas elumajas ähvardas 64-aastane mees oma 45-aastast kasupoega.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.