Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 120 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 62 varavastast kuritegu, sealhulgas 38 vargust ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Lähisuhtevägivalla teateid oli 28. Registreeriti 14 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 16 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 17, narkojoobe kahtlusega autojuhte üks.

Piirilt väljastati 12 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
16. juunil teatati, et Kesklinnas Valli tänaval vehkis 33-aastane mees noaga ja ähvardas pargis olevaid inimesi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
16. juunil teatati, et Haaberstis Õismäe teel viskas 29-aastane mees oma abikaasat, 30-aastast naist, kääridega. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründaja kinni.

16. juunil teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel korteris lõi ühise alkoholi tarvitamise käigus 42-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist. Mees lahkus enne patrulli saabumist.

Kelmused
16. juunil alustati menetlust juhtumis, kus Kesklinnas elavale 52-aastasele mehele saabus SMS SEB panga nimelt, milles kirjutati, et tema konto on blokeeritud. Mees vajutas sõnumis olevale lingile ning sisestas oma PIN-koodid, pärast seda kanti tema pangakontolt edasi ligikaudu 900 eurot.

16. juunil alustati menetlust juhtumis, kus Kesklinnas elavale 45-aastasele naisele tuli SMS SEB panga nimelt, milles kirjutati, et tema konto on blokeeritud. Naine vajutas sõnumis olnud lingile ning sisestas oma paroolid, pärast mida kanti tema kontolt edasi umbes 800 eurot.

16. juunil alustati menetlust juhtumis, kus Lasnamäel elavale 38-aastasele naisele tuli SMS SEB panga nimelt, milles kirjutati, et tema konto on blokeeritud. Naine vajutas sõnumis olnud lingile ning sisestas oma paroolid, pärast mida kanti tema kontolt edasi ligikaudu 2100 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juunil teatati, et Harku alevikus korteris toimus kaklus, mille tagajärjel sai neli inimest kannatada. Politseinikud pidasid sündmuskohal kinni 39-aastase mehe.

Kelmus
16. juunil alustati menetlust juhtumis, kus Rae vallas elav 41-aastane naine sai SMS-i SEB panga nimelt, milles kirjutati, et tema pangakonto on blokeeritud. Naine vajutas SMS-is olevale lingile ning sisestas oma paroolid, pärast mida kanti tema kontolt edasi ligikaudu 450 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juuni õhtupoolikul lõi 49-aastane mees Tartus kaubamaja lähistel rulapargis 14-aastast noorukit. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni. Täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargused
Ööl vastu 16. juunit varastati Tartus Vabriku tänava kuurist jalgratas Scott ja Kärcher tolmuimeja. Esialgne kahju on 1100 eurot.

14. juunil avastati, et Tartus Tiigi tänaval on rattaparklast varastatud jalgratas Capriolo Adrenalin. Esialgne kahju on 199 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus
16. juunil alustati menetlust selles, et 19-aastane mees kandis 7. juunil teise inimese pangakontole 277 eurot, et osta mobiiltelefoni. Paraku ei ole ta saanud telefoni ega tagasi üle kantud raha.

Arvutikelmus
16. juunil alustati menetlust selles, et 56-aastaselt mehelt on esialgsetel andmetel varastatud kahe pangakaardi andmed ning tehtud ajavahemikus käesoleva aasta 30. mai kuni 7. juuni pangakaartidel oleva rahaga erinevaid tehinguid. Esialgsetel andmetel on kahjusumma 2300 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juuni teatati, et 23-aastane mees lõi Kehtna vallas elumajas 25-aastast meest, kes sai viga.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juunil sai politsei teate, et 57-aastane mees lõi Sõrve säärel avalikus kohas 54-aastast meest.

IDA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Ida prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
16. juunil tuvastati Narva I piiripunktis Schengeni viisaeeskirjade rikkumine ühel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Isikule määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

16. juunil koostati Narva-I piiripunktis viis riiki sisenemiskeeldu. Neist üks koostati Moldova kodanikule ja neli Venemaa Föderatsiooni kodanikele.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.