Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 53 varavastast kuritegu, sealhulgas 38 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 27.

Juhtimiselt kõrvaldati seitse joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
1. aprillil teatati, et Lasnamäel Uuslinna tänaval korteris lõi alkoholijoobes 25-aastane mees korduvalt teist 25-aastast meest. Kinnipidamisel osutas ründaja ka politseiametnikele vastupanu. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

Juhtumid piiril
1. aprillil Helsingist Tallinna Vanasadamasse reisilaevaga saabunud sõidukite profileerimisel kontrolliti sõiduautot Lexus, mida juhtis 1992. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mees esitas Põhja prefektuuri Tallinna piiripunkti patrullile kontrolliks täielikult võltsitud Ukraina juhiloa, mis võeti vallasasja hoiule võtmise protokolliga mehelt ära. Talle koostati väärteoprotokoll ja kõrvaldati juhtimiselt.

1.aprillil kontrolliti lennuga Vilniusest saabunud meest, kes esitas kontrolliks võltsingutunnustega teise isiku nimele väljastatud Rumeenia isikutunnistuse. Mehe asjade läbivaatusel avastati samuti võltsimistunnustega 1979. aastal sündinud mehele (teisele isikule) väljastatud Kreeka Vabariigi isikutunnistus. Mees väitis lõpuks, et on 1996. aastal sündinud Süüria Araabia Vabariigi kodanik, tema mobiiltelefonis oli foto Süüria Araabia Vabariigi isikutunnistusest. Mees peeti kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
27. märtsil teatati politseile vargusest Tartu linnas Salme tänaval, kus varastati jalgratas Bottecchia. Kahju on 500 eurot.

28. märtsil sai politsei teate vargusest Tartu linnas Turu tänaval, kus varastati mobiiltelefon Honor 50. Kahju on 500 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine ühel Moldova ja ühel Ukraina kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
1.aprillil löödi Toila vallas 75-aastast meest, kes sai viga. Juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kahel Venemaa, ühel Kanada, ühel Moldova ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 26. märtsil sai meesterahvas sõnumi tema poolt Pärnus J. V. Jannseni tänaval asuvasse pakiautomaati tellitud saadetise kohale jõudmise kohta. Uksekoodi sisestades uks ei avanenud ning peale korduvaid katseid sai mees ukse lahti, kuid hoiukoht oli tühi. Esialgsel hinnangul on saamata jäänud kauba väärtus 10 000 eurot.

Raplamaa

Vargus
Politsei sai teate, et Raplas Lepiku tänaval varastati ööl vastu 1. aprilli garaažist kütust ja tööriistu, samuti lõhuti sinna pargitud sõiduki ukse- ja aknaklaase. Esialgne kahju on 7000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.