Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 50 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 9 vargust. Sõidukivargusi ja omavolilisi kasutamisi oli üks. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
17. detsembril sai politsei teate, et Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel läksid kaks meest kauplusesse, lasid müüja suunas pipragaasi, röövisid kolm käekotti ning põgenesid. Kokku tekitati kahju 4650 euro väärtuses. Täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluse käigus.

Kehaline väärkohtlemine
17. detsembril teatati politseile, et Kesklinnas Rotermanni tänaval olevas elukohas läks 41-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 42-aastasele naisele ja tekitas talle valu. Politsei pidas mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Vargus
17. detsembril teatati politseile, et Lasnamäel Linnamäel olevast asutusest varastati kuldkett. Kahju on 1362 eurot.

Kelmused
17. detsembril teatati politseile, et Haaberstis Astangul elavale 41-aastasele mehele helistati näiliselt Swedbankist ja väideti, et seoses pettusega tuleb blokeerida pangakonto. Kannatanu ütles helistajale, et tema kontol pole piisavalt raha ja ta kasutab SEB panka. Mõne aja pärast helistati talle näiliselt SEB pangast ja öeldi, et kontole tuleb teha turvarakendus. Kannatanu sisestaski telefonile ilmunud koodi järel enda PIN-koodi. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt oli tehtud 1600-eurone ülekanne.

16. detsembril alustati menetlust selles, Lasnamäel elava 61-aastase naise tütrele helistati 11. detsembril näiliselt Swedbankist ja teatas, et kahtlase tehingu peatamiseks tuleb sisestada PIN-kood. Kui naine sai aru, et langes kelmide ohvriks, avastas ta kõne lõppedes, et kontolt on tehtud ülekanne summas 9500 eurot.

Harjumaa

Kelmus
16. detsembril alustati menetlust selles, et Jõelähtme vallas helistati 14. detsembril 55-aastasele naisele näiliselt Swedbankist ja paluti rahavarguse tõkestamiseks sisestada PIN-kood. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on võetud 430 eurot.

Juhtum piiril
17. detsembril viidi läbi illegaalimenetlus 1978. aastal sündinud Egiptuse kodanikust mehe suhtes, kes viibis Eestis seadusliku aluseta 48 päeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. detsembril laekus politseile teade, et Jõgeva vallas lõi löödi tüli käigus 51-aastast meest. Politsei alustas juhtunu asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetluse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
17. detsembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 15. detsembril varastati Rakveres Kastani tänaval uksekell-turvakaamera. Tekitatud kahju on ligi 200 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
17. detsembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänava korteris ründas 49-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

17. detsembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Uus tänava korteris lõi 41-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Asja omavoliline kasutamine
17.detsembril teatati politseile, et Lüganuse vallas ärandati 61-aastase mehe auto. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Vargus
17. detsembril alustas Jõhvi politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et 62-aastane naisterahvas on Jõhvis Keskväljaku tänava poest varastanud korduvalt kaupa.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
18. detsembril sai politsei teate, et Haapsalus Niine tänaval lõi 21-aastane mees toas tuttavat 22-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 21-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Vargused
18. detsembril sai politsei teate, et Pärnus Pärlimõisa teel varastati lukustatud autopesulast sularaha. Kahju tekitati ligi 400 eurot.

17. detsembril sai politsei teate, et Häädemeeste vallas Reiu külas varastati hoonest viis ust ja tulikivist ahi. Kahju tekitati ligi 3000 eurot.

Ähvardamine
17. detsembril sai politsei teate, et Pärnus ähvardas 31-aastane mees oma 30-aastast endist elukaaslast.

Kelmus
17. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Pärnu ettevõte leidis 4. detsembril Saksamaa autode müügiportaalist sõiduauto BMW müügikuulutuse ja kandis selle soetamiseks raha sõiduki müüja pangakontole, kuid tänaseni pole ettevõtteni toimetatud autot ega tagastatud selle eest tasutud summat. Kahju tekitati ligi 52 000 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
17. detsembril sai politsei teate, et Rapla vallas löödi kortermaja trepikojas 37-aastast naist.

Kelmus
17. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et juuni- ja juulikuus kandis Märjamaa vallas elav 31-aastane mees investeerimise eesmärgil Panama ettevõtte pangakontole raha, kust lubati mehele edastada pangakaart, et ta saaks ligipääsu oma rahale, kuid tänaseni pole mehele pangakaarti edastatud ja tagastatud pole ka välismaisele pangakontole kantud raha. Kahju tekitati ligi 34 000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.