Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 92 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
5. mail sai politsei teate, et Akadeemia tänaval korteris läks 52-aastane mees kallale 55-aastasele naisele, kes sai viga. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

5. mail sai politsei teate, et Ümera tänaval kortermaja trepikojas läks 62-aastane mees kallale 23-aastasele mehele, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

5. mail sai politsei teate, et Kuldnoka tänaval korteris vägivallatses 40-aastane mees 42-aastase naise kallal. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Vargused
5. mail teatati politseile, et Süsta tänaval kortermaja keldrist varastati jalgratas. Kahju on umbes 600 eurot.

5. mail teatati politseile, et Tiskres varastati kortermaja trepikojast kaks elektrilist tõukeratast Segway Ninebot. Kahju on üle 1000 euro.

Kelmus
5. mail alustati menetlust selles, et möödunud aasta sügisel helistati korduvalt 65-aastasele mehele ning pakuti võimalust investeerida platvormil supratrade.io. Mehel paluti enda arvutisse installida AnyDesk programm ning seeläbi saadi kontroll tema arvuti üle ning ligipääs paroolidele. Mees tegi investeerimise eesmärgil ülekandeid kaardimaksevahendusfirma Spay kaudu ning tekitas sellega endale varakahju ligi 16 000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmused
5. mail sai politsei teate, et üks Tartumaa naine hakkas Facebooki kaudu suhtlema inimesega, kes talle mingil hetkel pakki soovis saata. Naine andis pakisaatjale oma telefoninumbri ja aadressi ning pidi saadetise vastu võtmise eest tasuma 3900 eurot. Pakki naine aga siiski kätte ei saanud, sest talle laekus info, et pakk arestiti. Paki lunastamiseks küsiti naiselt veel 12 500 eurot, mille naine ka üle kandis. Kui raha väljapressimised jätkusid, mõistis naine, et tegemist on kelmusega ning ta pöördus politseisse. Juhtunut uurib politsei kriminaalmenetluses.

Politseile laekus 5. mail teade, et üks Tartumaa proua tutvus kuid tagasi internetis mehega, kes tutvustas end kui eestlast, kes parasjagu Jeemenis missioonil on. Mehe ja naise vahel tekkisid usalduslikud suhted ning ta teatas naisele, et on preemiaks saanud suure summa raha. Mees palus naist, et ta hoiaks seni pakki, kuni mees missioonil on ning vastutasuks lubas ta osa sellest summast anda naisele. Naine usaldas mees ning tegi paki kätte saamiseks korduvalt ülekandeid kogusummas 63 550 eurot. Pakki ja lubatud rahasummat naine aga ei saanud ning kelmusjuhtumi üksikasju uurib nüüd politsei kriminaalmenetluses.

Vargused
5. mail laekus politseile info, et Tartus Kastani tänava kortermaja trepikojast varastati jalgratas Scott. Kahju ja juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Politseile laekus teade, et 22. aprillil varastati Tartus Uue tänava kortermaja trepikojast Xiaomi elektriliikur. Kahju on 400 eurot.

Valgamaa

Vargus
5. mai hommikul avastati, et Otepääl murti sisse soojakusse ning varastati lehepuhur ja mootorsaag. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et 24. aprillil tellis Viljandimaal elav mees interneti kaudu merekonteineri ning tasus kauba ja selle kohale toimetamise eest müüjale 2280 eurot. Pärast ülekande tegemist ei ole mees enam müüjaga kontakti saanud, ka ei ole tänaseni jõudnud meheni tellitud kaup.

Juhtum piiril
5. mail koostasid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud ettekirjutuse Eestist lahkumiseks 1970. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes oli viibinud Eesti Vabariigis ühe kalendripäeva seadusliku aluseta. Isikule kohaldati kaheks kuuks sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ahistamine
5. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas häiris 40-aastane mees oluliselt lähedase naise eraelu ja järjepidevalt otsis temaga kontakti. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
5. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Alutaguse vallas suvilast varastati kohvimasin ja muid esemeid. Kahju on ligi 600 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
5. mail avastasid piirivalvurid Narva Joaorust püügile asetatud tähistamata nakkevõrgu, mis eemaldati püügilt ja toimetati kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
5. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et märtsi keskel lõhkus 39-aastane mees Kärdlas Sadama tänaval asuvat hoonet. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 7500 eurot.

Järvamaa

Vargus
5. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et viimase nelja kuu jooksul on 90-aastane naine oma deebetkaardi usaldanud tuttava kätte, kes on korduvalt omavoliliselt naise arvelduskontolt sularaha välja võtnud. Kokku on tekitatud varaline kahju ligi 8200 eurot.

Pärnumaa

Vargus
5. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et viimaste kuude jooksul on seni tuvastamata isikud Tori vallas Võlla külas sisse tunginud garaaži, kust on varastatud lamamistool, tolmuimeja, tuhaimur ja kalastusvarustust. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 300 eurot.

Raplamaa

Vargus
5. mail teatati politseile, et esmaspäeval varastati Kehtna vallas Posti bussipeatuse lähedalt jalgratas. Tekitatud varaline kahju on ligi 235 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
4. mail sai politsei teate, et Kuressaares eramus löödi seni tuvastamata isiku poolt 32-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.