Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 65 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 31 vargust (kolm eluruumist, üks sõidukitest) ning kaks sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati kümme alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Ankru tänaval olevas elukohas lõi 35-aastane mees korduvalt enda abikaasat, 42-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

8. juulil teatati, et Nõmmel Vabaduse tänaval olevas elukohas lõi 47-aastane mees korduvalt käe ja sandaaliga vastu nägu enda elukaaslast, 50-aastast naist. Konflikti juures oli ka laps. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
8. juulil teatati, et Kesklinnas Järvevana teel on varastatud rendihaagis, töövahendeid ja mulda. Kahju on ligikaudu 3000-4000 eurot.

Kelmus
7. juulil alustati menetlust selles, et 5. juulil helistati Põhja-Tallinnas elavale inimesele näiliselt Swedbankist ja väideti, et tema kontolt varastatakse raha. Esiti paluti öelda enda sünniaeg, pärast mida helistas teine kelm ja väitis, et tehingu katkestamiseks tuleb Smart-ID abil minna panka. Samuti küsis kelm PIN-koode. Pärast umbes 40 minutit kõne lõppes ja kannatanule helistati Swedbanki ametlikult numbrilt ning teatati, et tema arvelt on varastatud 3941 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juulil teatati, et Maardus Veeru tänaval olevas elukohas tekkis konflikt elukaaslaste, 31-aastase mehe ja 30-aastase naise vahel. Konflikti juures oli ka laps. Politsei pidas mehe kinni.

Juhtum piiril
8. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1990. aastal sündinud Inda kodanikust mehele, kelle viisatähtaeg oli lõppenud ja kes viibis Eestis kaheksa päeva seadusliku aluseta. Mehele määrati kuuks ajaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et 8. juulil võeti telefonitsi ühendust ühe tartlasega, kes oli varem ühel veebilehel klikkinud reklaamil, mis pakkus investeerimisvõimalust. Mehele jäeti mulje, et tema toonane investeering on tänaseks kasvanud ligi 7000 euro suuruseks ja raha tuleks välja võtta. Selleks küsiti mehelt tema isikuandmeid, ligipääsu arvutile ja pangakontole. Hiljem avastas mees, et kelmid on tema nimele võtnud 6000 eurot kiirlaenu ja summa võõrale kontole edasi kandnud.

Vargused
Politseile laekus teade, et 29. juunil varastati Tartus Pirogovi platsil pingilt sinna unustatud musta värvi õlakott, milles oli telefon ja isiklikud esemed. Kahju on umbes 300 eurot.

Politseile laekus teade, et 3. juulil varastati Tartus Uuel tänaval lukustatud valget värvi jalgratas Merida. Kahju on 419 eurot.

Valgamaa

Vargus
8. juulil sai politsei teate, et Otepää vallas Keeni külas on sisse murtud garaaži ning varastatud tiigersaag ja akutrellid. Kahju on umbes 700 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juulil sai politsei väljakutse Rõuge valda eramusse, kus joobes mees vägivallatses oma abikaasa kallal. Arstiabi naine ei vajanud. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
8. juulil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kaht haagisega veokit, mille roolis olid Mongoolia kodanikud. Piirivalvurid selgitasid, et mõlema mehe juhiluba oli võltsitud. Mehed kõrvaldati juhtimiselt. Asjaolude selgitamiseks viidi mehed jaoskonda ja nende suhtes alustati menetlust.

8. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud viit Viljandimaa ettevõtet selgitamaks, et kas seal töötavatel välismaalastel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Ühes ettevõttes tuvastati naine, kel puudusid vajaminevad dokumendid, mis lubaks Eestis viibida ja siin töötada. Talle määrati 100-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juulil teatati politseile, et Rakvere linnas lõid kaks meest 23-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Asja omavoliline kasutamine
8. juulil teatati politseile, et Rakvere vallas kasutas 35-aastane mees rollerit ilma omaniku loata. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. juulil teatati politseile, et Narvas Pähklimäe tänaval korteris ründas 68-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

8. juulil teatati politseile, et Narvas suvilas lõi 30-aastane mees oma endist elukaaslast, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. juulil teatati politseile, et Sillamäel Rohelisel tänaval korteris ründas 48-aastane mees oma tütart, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
8. juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et 18-aastase naisele helistasid end pangatöötajana esitlenud isikud ja ütlesid, et tema kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks blokeerida. Selleks paluti naisel sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida ta ka tegi. Tegelikult oli tegu kelmidega, kes kandsid raha kannatanu kontolt teisele pangakontole. Kahju on 634 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale 49-aastase naisele helistasid end pangatöötajana esitlenud isikud ja ütlesid, et tema kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks blokeerida. Selleks paluti naisel sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida ta ka tegi. Seejärel kandsid kelmid raha kannatanu kontolt teisele pangakontole. Kahju on 1988 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juulil sai politsei teate, et Haapsalus kortermajas ründas 45-aastane mees oma tuttavat naist, kes sai viga.

Pärnumaa

Vargus
8. juulil teatati politseile, et varem vargusi toime pannud 41-aastane mees varastas Pärnus Papiniidu tänaval kauplusest alkoholi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.