Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 28 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust (kolm eluruumidest, kaks sõidukitest). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kuus alkoholi- ja neli narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 279 väärtegu. Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu ning tuvastati neli Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
Eile õhtul kella 21.45 ajal said patrullpolitseinikud väljakutse Piritale, Padriku teele. Sündmuskohale jõudnud politseipatrull leidis kortermaja trepikojast tulirelvast jalga haavata saanud mehe, kes oli teadvusel ja kontaktne. Olemasolevatel andmetel on tegu omavahel tuttavate inimestega, kelle vahel tekkis ootamatult konflikt. Esmalt toimus rüselus ning lõpuks tulistati 48-aastast meest jalga. Politseinikud pidasid tulistamises kahtlustatava kinni 35-aastase mehe ning viisid ta politseijaoskonda.

Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Harjumaa

Vargus
26. septembril teatati, et Harku vallas Rannamõisa külas varastati isiklikke esemeid. Kahju on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. septembri õhtul kella 19.30 paiku sai politsei väljakutse Kastre valda Kaagvere küla kortermajja, kus olid omavahel sõnelema läinud kaks naabrit. Jageluse käigus lõi 52-aastane mees tooliga 53- aastast naist vastu õlga.

Vargus
Ööl vastu 25. septembrit murti Tartus Kaunase puiesteel sisse Toyota Hiace kaubikusse, kust esialgsetel andmetel varastati mitmeid tööriistu. Kahju on veel selgitamisel.

Viljandimaa

Kelmus
25. septembril teatas 21-aastane Viljandi vallas Leemeti külas elav mees korrakaitsjatele, et leidis ühest interneti müügiportaalist Samsungi mobiiltelefoni, mida soovis osta. Mees leppis tehingu müüjaga kokku ning kandis talle soovitud toote eest 220 eurot. Paraku ei saanud mees ei lubatud nutitelefoni ega ole tagasi saanud ta toote eest tasutud raha. Juhtunu üksikasju asus uurima kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Vargus
25. septembri öösel varastati Võrus Roosi tänava garaažide ees remondiootel sõiduautolt Volkswagen neli ratast. Kahju on umbes 200 eurot.

Juhtum piiril
Ööl vastu 26. septembrit kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud Läti numbrimärgiga sõidukit Renault, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Tsiviilkäibes keelatud ese võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll, misjärel lubati tal oma teekonda jätkata.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Jaaniku tänaval lõi 43-aastast meest terariistaga tema tuttav. Politsei pidas 58-aastase alkoholijoobes mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
25. septembril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris ähvardas 31-aastast naist tervisekahjustuse tekitamisega tema abikaasa. Politsei pidas 29-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
25. septembril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1993. aastal sündinud Boliivia kodanik, kes esitas kontrollimiseks Hispaania Kuningriigi elamisloakaardi, mis osutus võltsinguks. Naisel puudus alus Schengeni territooriumile sisenemiseks. Võltsitud dokumenti võeti hoiule, piiril väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

25. septembril kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Narva-Jõesuu linnas asuvat ehitusobjekti. Kontrolli käigus tuvastati üks Ukraina kodanik, kes viibis Eestis viisavabalt ning kellel puudus seaduslik alus Eesti Vabariigis töötada. Mehele määrati rahatrahv ning talle selgitati Eestis töötamise korda.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. septembril alustati kriminaalmenetlus selles, et 23. septembril löödi Käina alevikus asuvas baaris tekkinud rüseluse käigus 33-aastast meest.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. septembril sai politsei teate, et Häädemeeste vallas Ikla külas lõid 30-aastane ja 19-aastane mees 30-aastast meest, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.