Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 114 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra raske rikkumine, 39 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust (1 eluruumidest; 1 sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 23.

Juhtus 4 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 5 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. jaanuaril teatati, et Tornimäel asuvas hotellis tungis joobes 26-aastane mees kallale 28-aastasele mehele. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

18. jaanuaril teatati, et Ümera tänaval tungis 36-aastane naine kallale oma 40-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid joobes. Politsei pidas naise kinni.

Piiriturvalisus
18.jaanuaril viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1986. aastal sündinud Ghana Vabariigi kodaniku suhtes. Naine viibis Eesti Vabariigis seadusliku aluseta. 29. detsembril taotles isik pikaajalist viisat ja 18. jaanuaril sai keelduva vastuse. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 14 päeva jooksul ja kohaldati Schengeni sissesõidukeeld 3 kuud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Piiriturvalisus
18. jaanuaril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kahel Moldova kodanikul, kuna neil puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Välismaalastele väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tagasi Venemaale.
18. jaanuaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel Tadžikistani kodanikku. Selgus, et inimene oli viibinud Schengenis seadusliku aluseta 35 päeva, nendest ühe päeva Eesti Vabariigis. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld üheksaks kuuks ja määrati 200-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Piiriturvalisus
18. jaanuaril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Tadžikistani ja ühel Venemaa kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

18. jaanuaril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kaheksal Malaisia, kuuel Moldova ning ühel Iisraeli, Ameerika ja Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. jaanuaril öösel sai politsei teate, et Pärnus Hospidali tänaval baaris tekkis füüsiline konflikt baari külastanud meeste ja neil baarist lahkuda palunud omaniku vahel. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Vargus
18. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Papiniidu tänaval varastas mees kauplusest aku ja mutrikeeraja 426 euro väärtuses. Poe turvatöötaja pidas 36-aastase mehe kinni ja politsei alustas kriminaalmenetlust.

Raplamaa

Kelmus
18. jaanuaril anti politseile teada, et detsembris soovis Raplamaal elav mees osta portaalist soov.ee leitud müügikuulutuses pakutud kõlarit. Mees leppis müüjaga tehingus kokku ning kandis müüja antud pangakontole kokkulepitud summa kauba eest ja ka postikulu. Praeguseni ei ole mees lubatud kaupa saanud ja talle pole tagastatud ka makstud raha. Tekitatud kahju on 265 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.