Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 25 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 20 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 192.

Piirilt väljastati 20 sisenemiskeeldu. Eestist saadeti välja kaks inimest ja registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Ähvardamine

14. oktoobril teatati, et Kristiine linnaosas Seebi tänaval ähvardas 26-aastane mees oma 29-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Vargus

14. oktoobril teatati, et teel sadamast Munga tänavale vanalinnas varastati 21-aastase naise seljakotist väike kott, milles olid kõrvaklapid Apple ja sularaha. Kahju kokku on 1076 eurot.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine

14. oktoobril teatati, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel avastati möödunud nädala lõpus üks võltsimistunnustega 100-eurone kupüür ja neli võltsitud 20-eurost kupüüri.

Juhtumid piiril

14. oktoobril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama 1968. aastal sündinud Aserbaidžaani Vabariigi kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld, naise viisa tunnistati kehtetuks ning ta lahkus tagasi Istanbuli.

14. oktoobril saabus Helsingist Tallinna sadamasse 1999. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees lahkus laevaga Stockholmi.

14. oktoobril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kümme Ukraina kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

14. oktoobril peeti Tallinnas kinni 1983. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes juhtis mootorsõidukit olles alkoholijoobes. Tuvastati, et mees viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta seitse päeva. Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik koostas mehele ettekirjutuse Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldas sissesõidukeelu üheks aastaks.

14. oktoobril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik ettekirjutuse Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldas sissesõidukeelu üheks aastaks 1979. aastal sündinud Aserbaidžaani Vabariigi kodanikule, kelle töötamine Eestis ei olnud registreeritud. PPA otsusega lõpetati ennetähtaegselt mehe viisavaba viibimisaeg Eestis ning Schengeni liikmesriikides.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

Ajavahemikus 11. oktoobrist kuni 14. oktoobrini varastati Vinni vallas asuvast Kaukvere külast treiler-haagis ja 750 liitrit diiselkütust. Kahju kokku on 4000 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused

Politseile laekus teade, et ööl vastu 14. oktoobrit varastati Narvas Pähklimäe tänaval asuva maja juurest sõiduk Toyota Yaris. Hiljem edastati politseile, et sõiduk leiti kõrvalmaja parklast.

Ööl vastu 14. oktoobrit varastati Sillamäel Pavlovi tänaval asuvast garaažist erinevaid tööriistu maksumusega 300 eurot.

Ähvardamine

Politseile laekus teade, et 35-aastane naine ähvardas 58-aastast naist tapmisega. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine

13. oktoobri õhtul löödi Narvas Kerese tänaval asuva maja juures 27-aastast meest. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 14. oktoobril Eestisse sisenemisel 1981. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

14. oktoobril kontrolliti Narva raudteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1995. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 14. oktoobril Eestisse sisenemisel 1983. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 14. oktoobril Eestisse sisenemisel 1997. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

14. oktoobril teatati, et Tartus Maisi tänaval on sisse murtud eramusse, kust varastati umbes 8000 eurot sularaha. Juhtunu üksikasjad on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine

14. oktoobril teatati, et Tartu vallas Voldi külas lõi joobes 58-aastane mees oma 56-aastast elukaaslast. Meedikud andsid viga saanud naisele esmaabi. Agressiivne mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Muu juhtum

14. oktoobril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koos piirkonnapolitseinikega Tartumaa ettevõtteid tuvastamaks, kas neis töötab seadusliku aluseta Eestis viibivaid või tagaotsitavaid isikuid. Kokku kontrolliti kaheksat juriidilist ja 47 füüsilist isikut. Kontrollkäigul rikkumisi ei tuvastatud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Asja rikkumine ja hävitamine

11. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et selgitada välja Türil Koidula tänaval põlenud elumaja kõrvalhoone süttimise asjaolud. Esialgseil andmeil on põlengu tõttu tekkinud kahju ligi 5400 eurot.