Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (kaks eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 20 alkoholijoobes sõidukijuht. Registreeriti 292 väärtegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld ning Eestist saadeti välja viis inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

24. septembril teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Lasnamäel Pae tänaval 49-aastast meest.

24. septembril teatati, et 26-aastane mees lõi noaga Lasnamäel Pae tänaval endale tuttavat 28-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

24. septembril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel löödi 21-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et 18. septembril varastati Tartus J. Kärneri tänava tööriistakuurist Merida Scultura maanteeratas. Kahju on selgitamisel.

Politseile laekus teade, et ööl vastu 15. septembrit varastati Tartus Tiigi tänava kortermaja trepikojast lukustatud jalgratas. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargus
24. septembril teatati, et Valga vallas Lüllemäe külas murti sisse õppeasutuse spordisaali ning esialgsetel andmetel varastati remonttöid teostava ettevõtte tööriistad. Kahju on umbes 2500 eurot.

Juhtumid piiril
24. septembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Võru linnas asuvat tootmisettevõtet selgitamaks, kas seal töötavatel isikutel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Reidil kontrolliti üht juriidilist ja kolme füüsilist isikut ning avastati, et tööandja ei olnud PPAd teavitanud sellest, et üks tema ettevõttesse tööle asuma pidanud välismaalane oli juba riigist lahkunud ning tööle üldse ei asunudki. Ettevõtte juht kutsuti Võru politseimajja, kus talle määrati teavitamiskohutuse mitte täitmise eest rahatrahv.

Ööl vastu 25. septembrit tabasid piirivalvurid Võrumaal Setomaa vallas Võmmorski külas piiriäärsel alal kaks ebaseaduslikult riigis viibinud välismaalast, kes väitsid end olema Süüria kodanikud. Piirivalvurid viisid kinni peetud mehed menetlustoiminguteks kordonisse, kus nende tervisliku seisundi vaatasid üle ka meedikud, kes nentisid, et mehed olid küll väsinud ja veidi alajahtunud, ent kiirabitöötajate kinnitusel haiglaravi nad ei vajanud.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. septembril tungiti Kohtla-Järvel Järveküla teel kallale 38-aastasele mehele. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseile on teo arvatav toimepanija teada.

24. septembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval tungiti kallale 32-aastasele mehele.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
24. septembril sai politsei teate, et Pärnus Lehola tänaval asuva maja avatud hoovist on varastatud sõiduauto Volvo XC90. Vargusega tekitatud varaline kahju on ligi 57 000 eurot.

24. septembril sai politsei teate, et Pärnus Madara tänaval asuva maja suletud hoovist on varastatud sõiduauto Volvo XC60. Vargusega tekitatud kahju on ligi 55 000 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
24. septembril sai politsei teate, et Kohila alevis asuvas majas tungis 39-aastane mees kallale oma 29-aastasele endisele elukaaslasele, kes sai viga ja toimetati haiglasse. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.