Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 72 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust (kaks eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaheksa inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 232 väärtegu.

Piiril väljastati 22 sisenemiskeeldu, tuvastati üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

19. novembril teatati, et Maardus Peterselli teel asuvas korteris lõi 31-aastane mees oma elukaaslast, 24-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus

19. novembril teatati, et Rae vallas Pildikülas varastati roostevaba metalli. Esialgne kahju on 8000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 18. novembrit puhkes Jõgeval Tähe tänava eramu ees kahe tuttava naise vahel tüli, mille käigus sai viga 56-aastane. Kannatanu pöördus tervisekontrolliks Jõgeva haiglasse ning seejärel üksikasjade selgitamiseks politseijaoskonda.

Tartumaa

Vargus

19. novembril teatati, et nädalapäevad tagasi varastati Tartus Ringtee tänava kaubanduskeskuse lähistel 49-aastase mehe taskust Xiaomi mobiiltelefon. Kahju on 279 eurot.

Viljandimaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest

19. novembri õhtul veidi enne kella 21 sai häirekeskus teate, et Põhja-Sakala vallas Kõidama küla kortermajas on puhkenud tulekahju. Kustutustööde käigus leiti majast kahe keskealise mehe ja ühe eaka naise surnukehad. Põlevast majast toodi välja veel kaks eakat naist, kes tulekahjus õnneks viga ei saanud. Meedikud vaatasid nende terviseseisundi üle, misjärel aidati prouad samas külas elavate sugulaste juurde öömajale. Tulekahju tekkepõhjuseid ja täpsemaid asjaolusid selgitab politsei alustatud kriminaaluurimises.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

19. novembril teatati politseile, et Rakveres Näituse tänaval varastati majast sularaha ja mootorsaag. Kahju on 1270 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

16. novembril tuli Kohtla-Järvel 39-aastane mees kallale oma 41-aastasele abikaasale.

Vargus

Politseile teatati, et Narvas varastati Puškini tänaval asuvast meelelahutusasutusest ööl vastu 18. novembrit mobiiltelefon Samsung Galaxy. Kahju on ligi 600 eurot.

Politseile teatati, et 17. novembril varastas 39-aastane mees, kes on varem süstemaatiliselt toime pannud vargusi, Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuvast kauplusest mitu pakki kohvi. Kahju on ligi 27 eurot.

Juhtumid piiril

19. novembril kontrollisid Narva-1 piirivalvurid Venemaa Föderatsioonist piiripunkti saabunud 1969. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel polnud kehtivat viisat. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. novembril saabus Venemaa Föderatsioonist Narva-1 piiripunkti 1986. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. novembril saabusid Venemaa Föderatsioonist Narva-1 piiripunkti kaks Serbia Vabariigi kodanikku, 1986. aastal ja 1983. aastal sündinud mehed. Nende ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja meestel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.