Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 75 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust ning üks sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada seitse inimest. Tabati 22 alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Karjamaa tänaval korteris kasutas 48-aastane mees füüsilist vägivalda oma elukaaslase, 52-aastase naise suhtes, mille tagajärjel tundis naine füüsilist valu ja sai kehavigastusi. Politsei pidas ründaja kinni.

12. juulil teatati, et Kesklinnas Tina tänaval toimus konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus 20-aastane naine küünistas 19-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

12. juulil alustati menetlust selles, et 10. juulil Haabersti linnaosas Õismäe teel majas tekitas mees füüsilist valu ja kehavigastuse 32-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
12. juulil alustati menetlust selles, et 8. juulil varastati Kesklinna linnaosas Kuninga tänaval meelelahutusasutuses mobiiltelefon väärtusega 1279 eurot.

Kelmus
12. juulil alustati menetlust selles, et vene keelt kõnelev mees helistas Harku vallas elavale 56-aastasele naisele väidetavalt firmast BlockChane. Helistaja väitis, et naisel on kogunenud krüptoraha üle 10 000 euro ning pakkus, et naine saab raha enda kontole kanda. Naine avas enda arvuti ja jagas helistajaga ekraani. Selleks, et raha pangakontole kanda, küsiti naise konto väljavõtteid, ID-kaardi koopiat ning tal tuli kinnitada tehingud mobiil ID PIN-koodidega. Naine avastas hiljem, et tema nimelt võeti mitu kiirlaenu ja tema pangakontod tühjendati. Kokku tekitati kelmusega kahju 6630 eurot.
Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. juulil teatati, et Maardu linnas Ringi tänaval toimus konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus lõi alkoholi tarvitanud 30-aastane naine enda elukaaslast, 31-aastast meest. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
12. juulil alustati menetlust selles, et 3. juulil Rae vallas Peetri alevikus varastati sõiduauto Mazda küljest katalüsaator. Kahjusumma umbes 2400 eurot.
Juhtumid piiril
12. juulil lõpetati 1986. aastal sündinud Ukraina kodaniku viisavaba viibimisaeg ennetähtaegselt ja lühendati seda ühekordselt. Samuti koostati mehele ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati üheks aastaks ja kuueks kuuks sissesõidukeeld, sest ta käitus 11. juulil alkoholijoobes olles agressiivselt avalikus kohas viibivate inimeste ja politseiametnike suhtes.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
12. juulil teatati politseile, et Põhja-Pärnumaa vallas varastati ööpäeva jooksul ühe ettevõtte territooriumilt erinevaid tööriistu, akusid, voolikuid, diislikütust ja raadiojaamasid. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 3000 eurot.

Kelmus
12. juulil sai politsei teate, et veebruaris tegi 54-aastane mees endale ühel internetileheküljel konto. Seejärel võeti temaga korduvalt ühendust ning ärgitati investeerima. Märtsis helistas talle üks vene keelt kõnelev mees ja palus alla laadida AnyDesk programmi, et aidata tal teha esimene ülekanne investeerimise tarbeks loodud kontole. Pärast esimest investeeringut loodi mehele arusaam, et tema raha kasvab jõudsalt ning ärgitati pangast laenu võtma, et kiiresti uusi summasid investeerida. Mees nii tegigi, ent kui soovis lõpuks oma kontolt raha välja võtta, siis seda talle ei võimaldatud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 22 325 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
12. juulil teatati politseile, et Pärnus eramu juures lõi 38-aastane mees oma tuttavat 39-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
12. juulil alustas Jõhvi politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Toila vallas lõid kaks meest teist meest, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Kehalised väärkohtlemised
12. juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Narvas Rakvere tänaval ründasid 38-aastane mees ja 40-aastane naine teist naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe ja 40-aastase naise kuriteos kahtlustatavatena kinni.

12. juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Narva-Jõesuus meelelahutusasutuses löödi 43-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
12. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Tuuslari tänaval korterist varastati kuldehteid, sülearvuti, videokaamera, pangakaart ning 560 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
9. juulil avastati, et Põlvas Piiri tänaval kortermaja eest on varastatud jalgratas Author Trophy. Kahju on 340 eurot.

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et 7. juulil varastati Tartus Raatuse tänavale pargitud sõiduautolt Mitsubishi katalüsaator. Kahju on 949 eurot.

8. juulil varastati Tartus Rüütli tänaval rattaparklast valgete kirjade ja kollaste triipudega jalgratas Fuji. Ratas oli trosslukuga lukustatud. Kahju on selgitamisel.

9. juulil avastati, et Luunja vallas Aedniku tänaval ehitusobjektilt on varastatud puitmaterjali. Kahju on 4147 eurot.