Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 93 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 39 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 31 vargust. Lähisuhtevägivallast teatati 22 korral. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles said viga kolm inimest. Tabati kaheksa alkoholi tarvitanud sõidukijuhti. Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kolm inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. novembril tuli teade, et Lasnamäel Majaka tänaval ründas seni tuvastamata mees joobes 42-aastast naist, lüües teda noaga näkku. Kiirabi toimetas naise haiglasse, tema vigastused ei ole eluohtlikud.

2. novembril anti teada, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval ründas 35-aastane mees oma 26-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Vargus
2. novembril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel maja keldrist on varastatud jalgratas. Kahju on 200 eurot.

Kelmus
2. novembril tuli teade, et Kristiines elavale 42-aastasele mehele helistas vene keeles kõnelev mees, kes tutvustas ennast Swedbanki turvatöötajana ja teatas, et tema arvelt proovib keegi raha varastada. Helistaja väitis, et probleemi lahendamiseks tuleb mehel siseneda oma pangakontole Smart-ID abil. Helistaja küsis mehe kasutajatunnust, mille ta ka andis. Seejärel saatis helistaja mehele mitmel korral mingi numbri ja mees kinnitas seda iga kord oma Smart-ID PIN1- ja PIN2-koodidega. Siis teatas helistaja, et mehel on tarvis liinil oodata ja hiljem katkestas kõne. Kokku kestis vestlus umbes poolteist tundi. Pärast seda võttis mees ise ühendust Swedbankiaga ja sai teada, et tema pangaarvelt on varastatud üle 4000 euro.

Piiriturvalisus

2. novembril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine kahel Ukraina kodanikust mehel, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehed paigutati riigist lahkumiseni kinnipidamiskeskusesse.

2. novembril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikust mehel, kellel puudusid piisavad elatusvahendid riigis viibimise perioodiks ja dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mees lahkus lennukiga tagasi Kiievisse.

2. novembril lõpetati ennetähtaegselt Gruusia kodanikust mehe viisavaba viibimine Eestis. Mees töötas Eestis seadusliku aluseta, talle tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati üheaastane sissesõidukeeld.

2. novembril viidi läbi illegaalimenetlus kahe Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes olid viibinud Eesti seadusliku aluseta 76 päeva. Meestele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld üheks aastaks.

2. novembril viidi läbi illegaalimenetlus Ukraina kodanikust naise suhtes, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 10 päeva. Naisele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
2. novembril teatati, et Mustvee vallas Voore külast ärandati sõiduauto Volvo XC70, mis leiti mõni hetk hiljem avariilisena Pukkjärve kandist kraavist. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Vargus
2. novembril avastati, et Tõrvas on sisse murtud autoremondi töökotta, kust varastati tööriistu ning koristusvahendeid. Kahju on 500 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
2. novembril teatati politseile, et Tapa vallas Tamsalus varastati korterist kuldehteid. Kahju on 600 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. novembril lõi 37-aastane mees Kiviõlis oma abikaasat. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

2. novembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Puru teel korteris läks 44-aastane mees kallale oma abikaasale, kes sai viga. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Röövimine
2. novembril rööviti Narvas Kreenholmi tänaval kauplusest 110 eurot. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

2. novembril kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes esitas kontrolliks võltsimistunnustega PCR-testi. Isikule tehti suuline hoiatus ja ta lubati Eestisse piiripunktis tehtud negatiivse PCR-testi tulemuse alusel.

2. novembril kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1983. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

2. novembril viidi läbi illegaalimenetlus Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kes viibis Eestis 23 päeva seadusliku aluseta. Isikule tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul.

2. novembril saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi neli isikut, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kelmus
29. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et augustis leidis 57-aastane mees sotsiaalmeediast kuulutuse, milles lubati investeerimisega abistada. Mees kontakteerus teenust pakkuva ettevõttega ning temaga võttis ühendust inimene, kes lubas krüptorahaga kauplemisel abiks olla. Kannatanu andis AnyDesk rakenduse kaudu võõrale ligipääsu enda mobiiltelefonile, sülearvutile ning pangakontole. Kelmi kaasabiga võttis 57-aastane mees septembri ja oktoobri jooksul kaks laenu ning edastas raha võõra pangakontole. Laenatud raha lubas kelm investeerida krüptorahasse ning saata kannatanule igakuiselt teenitud kasumi. Nüüd keeldub aga kelm laenatud raha mehele tagastamast.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
2. novembril sai politsei teate, et Saaremaa vallas eramajas lõi 33-aastane naine tüli käigus talle tuttavat 45-aastast meest, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.