Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 62 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 24 varavastastest kuritegu, üks röövimine ja 13 vargust, üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes ning üks narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 271.

Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

3. oktoobril teatati, et Nõmmel Harku tänaval asuvas majas tekkis konflikt 27-aastase mehe ja tema abikaasa, 27-aastase naise vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

3. oktoobril teatati Nõmmel Sõlme tänaval 27-aastasest mehest, keda on rünnatud. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. oktoobril teatati, et Lasnamäel Kalevipoja tänaval asuvas korteris ründas 30-aastane mees oma elukaaslast, 28-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

3. oktoobril teatati, et Kehras ründas alkoholijoobes 36-aastane mees oma elukaaslast, 30-aastast naist. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused ja politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

Juhtumid piiril

3. septembril saabus Tallinna lennujaama Minskist 1995. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid ka piisavad elatusvahendid. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks. Mees paigutati lennujaama non-Schengeni alale ootama tagasilennu võimalust.

3. oktoobril saabus Tallinna lennujaama Istanbulist 1999. aastal sündinud Keenia Vabariigi kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid ka piisavad elatusvahendid. Naisele koostati piiril sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks. Naine paigutati lennujaama non-Schengeni alale ootama tagasilennu võimalust.

3. oktoobril saabusid Tallinna lennujaama Kiievist neli Ukraina kodanikku: 1968. aastal sündinud naine, 1995. aastal sündinud mees, 1965. aastal sündinud mees ja 1971. aastal sündinud naine. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning osadel isikutel puudusid piisavad elatusvahendid arvestades riigis viibimise kestust. Neile koostati piiril sisenemiskeelud ning nad paigutati lennujaama non-Schengeni alale ootama tagasilennu võimalust.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

Ööl vastu 3. oktoobrit teatati politseile, et Mustvee vallas Voore külas varastati Scania veokist kütust. Kahju ning juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetluse.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

3. oktoobri õhtul puhkes Tartus Võru tänava kaupluse ees kahe mehe vahel tülli, mille käigus lõi joobes 27-aastane mees 16-aastast noormeest rusikaga näkku. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis esmalt arestikambrisse kainenema. Kannatanu meedikute abi ei vajanud.

3. oktoobri hommikul teatati politseile, et möödunud öö jooksul löödi Tartus Küüni tänaval 17-aastast noormeest, kelle meedikud esmaabiks haiglasse viisid. Juhtunu üksikasju ja lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus

Politseile laekus teade, et ööl vastu 3. oktoobrit varastati Elvas Kirde põik autolammutusest tööriistu ning mitu katalüsaatorit. Kahju on 3000 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

Politseile laekus teade selle kohta, et 2. oktoobril lõi Narvas asuva maja korteris 31–aastane mees ema vastu pead.

3. oktoobril kell 12.40 löödi Jõhvis Pargi tänaval 26–aastast meest rusikaga näkku. Kahtlustatavana on kinni peetud 33–aastane mees.

Vargus

Politseile laekus teade, et ajavahemikul 23. septembrist kuni 24. septembrini varastati Kohtla-Järvel Olevi tänaval asuva maja ühiskeldrist maastikujalgratas. Omanikule tekitati kahju summas 600 eurot.

Röövimine

Politseile laekus teade, et 19. septembril röövis Kohtla-Järvel 32–aastane poeg emalt kuldsõrmuse maksumusega 231 eurot. Täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

Omastamine

Politseile laekus teade, et 3. oktoobri hommikul omastati Narvas Kerese tänaval autost välja kukkunud rahakott, milles oli 2300 eurot sularaha, erinevad kaardid ja dokumendid.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.