Politseis registreeritud sündmused

9. märtsil registreeriti politsei- ja piirivalveametis 75 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 50 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 20.

Juhtimiselt kõrvaldati 8 joobetunnustega sõidukijuhti.

Eestisse tuli 53 Ukraina kodanikku, kellest 26 teatas, et plaanib esialgu Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
9. märtsil teatati, et Kesklinnas Väike-Ameerika tänaval korteris tungis 33-aastane mees kallale enda emale ja isale. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

9. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval tekkis konflikt meeste vahel, mille käigus sai 28-aastane mees vigastada.

Piiriturvalisus
9. märtsil tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, tunnistati kehtetuks viisa ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1992. aastal sündinud Usbekistani kodanikule, kuna mehel puudus Eestis viibimiseks seaduslik alus.

9. märtsil tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, tunnistati kehtetuks viisa ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 2000. aastal sündinud Usbekistani kodanikule, kuna mehel puudus Eestis viibimiseks seaduslik alus.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Tartus elav naine, kes sai 8. märtsil end politseiametnikuna esitlenud kelmilt kõne, milles räägiti tema kontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Tehingute kontrollimiseks palus väidetav politseiametnik naisel siseneda oma pangakontole ning sisestada pin-koodid. Peale sisenemis netipanka avastas naine, et tema kontolt on kadunud 3684 eurot.

Vargused
6. märtsil teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval seisnud Škoda Octavialt varastati lisatuli. Kahju on 600 eurot.

7. märtsil teatati, et Tartus Kompanii tänava ehitusobjektilt varastati akutrell koos laadijaga. Kahju on 300 eurot.

Valgamaa

Omavoliline sissetung
9. märtsil teatati, et Valgas Laial tänaval murdsid kaks meest sisse korterisse ning lõid selle peremeest. Politsei pidas sissetungijad kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud vaatasid kannatanu üle ning osutasid talle esmaabi. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. märtsil teatati, et Võrus Lasva külas lõi 22-aastane mees talle tuttavat naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Peretüli tagamaid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
9. märtsil kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kahte Kõrgõzstan kodanikku, kes oli viibinud Schengeni territooriumil 31 päeva seadusliku aluseta ning veetnud neist seitse Eestis. Mehele koostati lahkumisettekirjutus ning kehtestati kaheks aastaks Schengeni territooriumile sisenemiskeeld.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. märtsil teatati politseile, et Narva-Jõesuus lõi 51-aastane mees 33-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
9. märtsil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Ukraina, kahel Venemaa ning ühel Peruu, Kirgiisi ja Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärtkohtlemine
9. märtsi õhtul sai politsei teate, et Haapsalus lõi korteris 63-aastane mees enda tuttavat, 60-aastast meest, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.