Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 avaliku korra raske rikkumine, 31 varavastast kuritegu (nende seas 28 vargust ning 2 sõidukivargust ja omavolilist kasutamist). Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 2 inimest. Tabati 15 alkoholijoobes sõidukijuhti ja 4 narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 326.

Piiril väljastati 10 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 6 inimest ja registreeriti 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

3. juulil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel löödi 33-aastast meest ning tekitati talle seeläbi tervisekahjustus. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. juulil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval lõi 29-aastane mees talle tuttavat 54-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

Avaliku korra raske rikkumine

3. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänaval tõukas ja lõi 20-aastane mees naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

Juhtumid piiril

3. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1983. aastal sündinud India Vabariigi kodaniku, kes saabus lennuga Moskvast. Mehel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks. Kuni tagasilennuni jäi ta ootama Non-Schengeni alale.

3. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni kolm Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1988. aastal sündinud mehe, 1987. aastal sündinud mehe ja 1961. aastal sündinud mehe. Meestel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Isikutele koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni jäid nad ootama Non-Schengeni alale.

3. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1997. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Mees oli viibinud 180 päevase tagasiulatuva perioodi jooksul Schengeni territooriumil 90 päeva. Mehele koostati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni jäi ta ootama Non-Schengeni alale.

3. juunil teatati, et piirivalvurid vormistasid ettekirjutuse Eestist lahkumiseks kahele Ukraina kodanikule: 1993. aastal sündinud naisele ja 1984. aastal sündinud naisele, kuna isikud töötasid Eestis seadusliku aluseta. Ennetähtaegselt lõpetati naiste Schengeni viisaruumis lubatud viibimisaeg, kuna isikute eesmärk ei vastanud tegelikule eesmärgile. 1993. aastal sündinud naisele kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks, 1984. aastal sündinud naisele üheks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused

1. juulil avastati, et Tartus Tiigi tänaval kortermaja trepikojast on varastatud käsipuu külge lukustatud punast värvi jalgratas Revox. Kahju on umbes 600 eurot.

1. juulil avastati, et Kambja vallas Räni alevikus Kogre teel on maja trepikojast varastatud vastuvõtja MESAdata. Kahju on 356 eurot.

3. juulil varastati Tartus Tamme staadionil trenni ajaks pingi peale jäetud seljakotist mobiiltelefon Xiaomi Redmi Note7, mitmed dokumendid, pangakaart ja sularaha. Kahju on selgitamisel.

3. juulil avastati, et Tartus Aardla tänaval on maja eest kadunud sõiduauto Audi S8, mille uksed olid lahti ja võti oli ununenud ette. Politsei leidis sõiduki ning pidas vargusega seotud kolm 15, 17 ja 18 aastast noormeest kuriteos kahtlustatavana kinni.

Valeraha teade

1. juulil avastati Tartus pangaautomaadist võltsimistunnustega 20-eurone pangatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Valgamaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 2. juulil varastati Tõrva vallas Hummuli alevikus Soe teel ettevõtte territooriumilt traktor MTZ ja kaaruti. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

2. juulil tekkis Viljandis Turu tänaval raha pärast kähmlus nelja alkoholi pruukinud inimese vahel. Politsei saabudes olid kaks asjaosalist lahkunud, kohapeal olnud 31-aastane mees ja 40-aastane naine viidi traumapunkti. Üksikasjad on selgitamisel.

Juhtum piiril

3. juulil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudusid vajaminevad dokumendid põhjendamaks oma reisi eesmärki. Naisele koostati riiki sisenemise keeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Vargused

3. juulil teatati, et Narvas Haigla tänaval varastati raadio Makita. Kahju on 240 eurot.

3. juulil teatati, et Narvas P. Kerese tänavale pargitud autost varastati bassikõlar Alpine ja helivõimendi Fusion. Kahju on 500 eurot.

Omastamine

21. juunil omastati Sillamäe rannas järelevalveta jäetud jalgratas Trek. Kahju on 250 eurot.

Juhtum piiril

3. juulil saabus Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Läti Vabariigi määratlemata kodakondsusega mees, kes esitas kontrolliks võltsitud passi. Piirivalvurid tuvastasid, et mees oli Lätis tagaotsitav. Mees oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse ning kriminaalmenetlust ei alustatud. Koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Mees toimetati Eesti-Läti piirile ja anti üle Läti politseile.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

3. juulil sai politsei teate, et Pärnus Papiniidu tänaval asuva kaupluse eest varastati jalgratas Scott. Vargusega tekitati kahju ligi 600 eurot.